Malý byt, Praha 7

Malý byt, Praha 7

Praha 7

(26. 3. 2018) LINK studio

   
 
 
 
 

Malý byt, Praha 7

Jednalo se o kompletní rekonstrukci malého bytu ve starém činžovním domě. Byt jsme řešili od zaměření, návrhu, prováděcí dokumentace až po realizaci včetně funkce stavbyvedoucího a technického dozoru.

Konstrukčně je dům kombinací zděného stěnového systému a betonového skeletu, což se projevilo ponecháním betonového sloupu uprostřed dispozice bytu. Původní byt byl stísněný, tmavý a provozně neekonomický, dispozičně rozdrobený do malých místností. Jednalo se o vstup, zároveň I chodbu s dveřmi do koupelny, na WC, do obýváku a do kuchyně. Ložnice byla přístupná z kuchyně nebo obýváku, to vše na necelých 42 m2. Potenciál v něm byl ale díky vysokému stropu as pásovým oknům na světlé světové straně. Toho jsme hodlali využít i přes omezené finanční prostředky investora.
Zadáním bylo vytvořit zcela moderní byt, ale zároveň zanechat něco z atmosféry bytu původního – atmosféry, pro kterou si byt investor vybral (především se jednalo o dřevěné příčky s prosklením a vysoké stropy, funkcionalistický ráz, parkety). V první fázi jsme zbouráním hlavní příčky oddělující vstup a chodbu od zbytku bytu společně s příčkou oddělující kuchyni prostor propojili. Zrušili jsme okno do domovního světlíku. Kuchyně, WC a koupelna byly pozičně ponechány na stávajícím místě.
V druhé fázi jsme prostor opět rozdělili dle funkcí, ale pouze interiérově – nábytkem, úložnými prostory, které nesahají až do stropu, tím se dostalo světlo ke vstupu, do chodby a kuchyně.
Jeden kus nábytku funguje multifunkčně ze dvou stran – do chodby jako šatní skříň a botník, do obývacího pokoje jako knihovna a pracovní kout. Původní dřevěné příčky byly zrenovovány včetně nátěru na bílou barvu. Světlosti bytu pomohlo i zrenovování tmavých parket, nové bílé malby, celkově světlejší povrchy (včetně kontrastu parket a jednobarevného vinylu v limetkové barvě) i nábytek.
Třetí fáze už byla čistě interiérová – zařízení prostoru nábytkem v kombinaci velkoformátové lakované bílé plochy z mdf desek a nábytku z masivního dubového dřeva. Výměna původních dveří za posuvné panely. Vzhledem k omezenému prostoru je využit každý centimetr prostoru – například pračka je vestavěná pod deskou umyvadla, spíž „ukrytá” v panelovém obkladu kuchyně, rozvaděče a další úložné prostory za obkladem v chodbě. Dostatek úložných prostor vznikl díky horním skříňkám kuchyně až do stropu nebo vložením postele do skříňové niky včetně vestavěných nočních stolků.
Všemi těmito úpravami se plocha bytu zvětšila zhruba o dva metry čtvereční a došlo k výraznému prosvětlení a omlazení prostoru.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

 
 
 
 
50.1027670
14.4459000
Malý byt, Praha 7

Malý byt, Praha 7
Praha 7

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz