KDE: Vila Tugendhat
Přednáška Markéty Svobodové (Ústav dějin umění AVČR) BAUHAUS ↔ ČESKOSLOVENSKO bude věnována kontaktům mezi československou avantgardou a německou školou moderního designu – Bauhausem.
Pozornost se soustředí nejen na vztahy mezi zde přednášejícími pedagogy (Walter Gropius, Hannes Meyer, László Moholy-Nagy, Josef Albers ad.) s významnými osobnostmi československé avantgardy nebo uměleckými školami, ale i na vzájemné kontakty mezi studenty a na zahraniční absolventy Bauhausu, kteří v demokratickém meziválečném Československu nalezli svůj azyl.
Mgr. Markéta Svobodová, Ph.D. (1971)
Absolventka Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Po studiu pracovala jako kurátor v Muzeu umění v Olomouci. Od roku 1998 působí jako vědecký pracovník v Ústavu dějin umění Akademie věd České republiky a specializuje se především na dějiny architektury. Je autorkou knih Bauhaus a Československo 1919–1938. Studenti / koncepty / kontakty (Praha 2016), Krematorium v procesu sekularizace českých zemí 20. století (Praha 1913); podílela se na knihách Zdeněk Rossmann / Horizonty modernismu (Brno, 2015), Naprej! Česká sportovní architektura 1567–2012 (Praha 2012), Umělecké památky Prahy. Velká Praha (Praha 2012, 2017), Beyond Everydayness. Theatre Architecture in Central Europe (Praha 2010) ad.
PRODEJ VSTUPENEK
Plné vstupné: 100 Kč / osoba, snížené: 50 Kč / student, senior
Kapacita omezena, předchozí zakoupení vstupenky nutné.
Vstupenky lze zakoupit online na stránkách www.tugendhat.eu
podle podkladů pořadatele
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.