Marte.Marte Architekten: románská vila z COR-TENu

Marte.Marte Architekten: románská vila z COR-TENu

 
 
 
 

Marte.Marte Architekten: románská vila z COR-TENu

Obyvatelná socha umístěná na ruinách starých římských staveb v oblasti Feldkirch v Rakousku.místo: 6830 Rankweil-Brederis, Rakousko
investor: Město Rankweil
architekti: Marte.Marte Architekten (Bernhard Marte, Stefan Marte)
plocha: 42 m2
foto: Marc Lins, archív autorů

Románská vila z COR-TENu propůjčuje designu stavby pocit stálosti a zároveň umožňuje nalezišti zachovat jeho vážnost a místo v krajině. Stavba tak nabízí nový možný pohled, jak se vypořádat s minulostí.
Objekt tvoří tři hlavní části: věž, plošina a stěna na ploše 42 metrů čtverečních. Věž působí jako maják projektu, částečně prosklená věž také poskytuje přímý výhled na ruiny. Plošina jasně definuje nově vložený objekt, zatímco zeď, ve které je umístěna malá sbírka artefaktů projekt ohraničuje.
řez ukazuje vztah nového designu se starými základy
severní pohled východní pohled
 

jižní pohled západní pohled


 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.