Maškova zahrada Turnov

Maškova zahrada Turnov

Turnov

(2. 4. 2015) Sportovní a rekreační areál se začal stavět letos v lednu.

   
 
 
 
 

Maškova zahrada Turnov

V Maškově zahradě v Turnově se staví zimní stadion
(ČTK) - V areálu Maškovy zahrady v Turnově už jsou viditelné obrysy budovaného zimního stadionu. Pracuje se i na zázemí venkovního koupaliště. Jde o akci za 175 milionů korun, která se realizuje od začátku letošního roku. U zimního stadionu jsou hotové základy se 130 piloty a postavená je část jedné stěny i základy tribuny. Od příštího týdne se začnou montovat sloupy a nosná konstrukce pro střechu. Novinářům to dnes řekl stavbyvedoucí Ondřej Jandejsek.

"Někdy na přelomu měsíce dubna a května bychom sem začali sázet už i dřevěné vazníky, kde chytneme definitivní tvar zimního stadionu," uvedl Jandejsek. Tvarem by měl stadion připomínat položený list, aby evokoval předchozí využití areálu, který fungoval jako zásobní sbírka dřevin pro sychrovský zámek.

Stavba zatím podle Jandejska i přes nepřízeň počasí pokračuje podle plánu. Hotové jsou přípojky vody i plynu, pracuje se na rozvodech a strojovně, připravené jsou plochy pro výstavbu objektů, jež budou sloužit jako zázemí venkovního bazénu. Krytý zimní stadion by měl být hotový do podzimu, nepravidelně tvarované koupaliště s vodními atrakcemi, toboganem i skluzavkami na jaře příštího roku.

Starosta Tomáš Hocke (nezávislý blok) uvedl, že v areálu budou i další atrakce. "Skatepark, dětská i sportovní hřiště i in-lineová dráha," řekl. In-lineová dráha by měla být osvětlená a pro větší atraktivitu na ní budou i mírné kopce. V zimě by mohl 650 metrů dlouhý okruh sloužit běžkařům. Celoroční využití by měl mít i krytý stadion s kapacitou 350 lidí. Město zvažuje, že by uvnitř mohlo být hřiště pro míčové hry nebo dětské hřiště, které by mohli lidé využívat při nepřízni počasí. Součástí Maškovy zahrady bude parkoviště i občerstvení, zastavovat u ní budou autobusy.

Výstavba rekreačního areálu v jižní části města na levém břehu Jizery se v Turnově začala plánovat před 15 lety. Pozemky získalo město v roce 2000 za 35 milionů korun. Kupní cenu tehdy zaplatil turnovský mecenáš Bohuslav Jan Horáček, který měl platit i další výstavbu za bezmála miliardu korun. V areálu měly vzniknout soustavy bazénů a skluzavek, dvě kluziště, parkoviště pro 400 aut a apartmánový hotel se 180 lůžky. Projekt se ale na podzim 2002 Horáčkovou smrtí zastavil. Město se před několika lety rozhodlo sportovně rekreační areál vybudovat v mnohem skromnější podobě. Radnice odhaduje, že bude muset na provoz areálu doplácet maximálně čtyři miliony korun.

Doplněno Stavbaweb:
 Autorem studie areálu je studio BFB. Generálním dodavatelem stavby se na základě výběrového řízení stalo společenství stavebních firem Syner a Bak.
Aktuální informace z průběhu stavby najdete ZDE.

Projekt zahrnuje výstavbu nového koupaliště se soustavou nerezových bazénů, brouzdališt, skluzavek s technickým, sociálním a gastronomickým zázemím. Součástí stavby budou úpravy venkovních ploch včetně výstavby několika sportovních hřišť, skateparku,  parkovacích ploch a cyklostezky. Součástí sportovního areálu bude rovněž objekt nového krytého zimního stadionu včetně technologie a zázemí pro sportovce a veřejnost. Okolo areálu povede in-lineová dráha a budou vybudována plážové, víceúčelové a dvě dětská hřiště.

Stavba bude realizována ve dvou etapách. Na podzim příštího roku by měl být hotový krytý zimní stadion a základní infrastruktura. Nepravidelně tvarované koupaliště s vodními atrakcemi, toboganem i skluzavkami pak do konce května 2016. 

Související články - ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

 
 
 
 
50.5872850
15.1568091
Maškova zahrada Turnov

Maškova zahrada Turnov
Turnov

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz