Mat Cash v Praze představí projekty studia Heatherwick

Mat Cash v Praze představí projekty studia Heatherwick

(22. 10. 2019) Zároveň vyhlásí vítěze Kaplicky Internship 2019

   
 
 
 
 

Mat Cash v Praze představí projekty studia Heatherwick

Ve čtvrtek 24. října 2019 se v Centru současného umění DOX uskuteční přednáška Mata Cashe z londýnského studia Heatherwick, jednoho z nejvýznamnějších architektonických studií současnosti. Přednáška s názvem „Designing the Human-Centric City“ se koná při příležitosti vyhlášení vítěze 5. ročníku soutěže pro studenty a čerstvé absolventy architektonických oborů Kaplicky Internship. Letošní vítěz absolvuje tříměsíční stáž právě ve studiu Heatherwick. Soutěž organizuje nadace Bakala Foundation ve spolupráci s londýnským Design Museum a Nadačním fondem Kaplicky Centre.

Během své přednášky v DOXu, která nese název „Designing the Human-Centric City“, se Mat Cash bude věnovat posledním projektům studia Heatherwick. Zaměří se zejména na to, jak lze prostřednictvím promyšleného designu vytvořit místa, která dávají lidem možnost vnímat své okolí novým způsobem a jak mohou urbanistické změny přispět k lepšímu soužití. Představí pozadí vzniku projektů, jako je Coal Drops Yard v Londýně, Zeitz MOCAA v Kapském Městě, 1000 Trees v Šanghaji a Vessel v New Yorku.

Mat Cash přijíždí do Prahy jako člen odborné poroty 5. ročníku soutěže Kaplicky Internship, jejíž vítěz získá příležitost absolvovat ve studiu Heatherwick tříměsíční stáž. Do druhého kola soutěže postoupilo šest studentů a čerstvých absolventů architektonických oborů českých vysokých škol. Vedle Mata Cashe v porotě usednou architekt a vysokoškolský pedagog Michal Kohout, historik architektury Zdeněk Lukeš a ředitel londýnského Design Museum Deyan Sudjic. Čestnou členkou poroty je Eliška Kaplický Fuchsová.

Přednáška Mata Cashe se uskuteční od 18:00 a bude probíhat v angličtině. Po jejím skončení bude vyhlášen vítěz Kaplicky Internship 2019 a následně budete mít možnost prohlédnout si soutěžní práce všech šesti finalistů. Akce je otevřena pro veřejnost zdarma po předchozí registraci zde. Více o projektu Kaplicky Internship se dozvíte zde.

___

Studio Heatherwick založil britský designér Thomas Heatherwick. Více než dvousetčlenný tým studia propojuje architekturu, design a urbanistické plánování. Studio je známé zejména svou nekonvenčností, nápaditostí a jedinečností. Mezi jejich projekty patří nová dominanta New Yorku, vyhlídková věž z propletených schodišť Vessel, „chlupatý“ britský pavilon na světové výstavě Expo 2010 v Šanghaji, nový vzhled londýnského dvoupatrového autobusu nebo kotel pro oheň na Olympijských hrách v Londýně 2012. Studio se věnuje především projektům s významným pozitivním sociálním dopadem. V současnosti pracuje na 30 projektech v 10 zemích napříč čtyřmi kontinenty. Více zde

Mat Cash
vede projekty studia Heatherwick ve Velké Británii, Japonsku, Singapuru a USA. Patří mezi ně nová rezidenční věž v Singapuru, pečovatelské centrum Maggie’s pro pacienty s rakovinou ve Velké Británii či nový veřejný prostor v New Yorku, Pier55. Nedávno jeho tým dokončil oceňované muzeum současného afrického umění v Kapském Městě, Zeitz MOCAA. Více zde 

tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz