Mateo Arquitectura, Tête de Pont v Bayonne (Francie). Fáze 1

Mateo Arquitectura, Tête de Pont v Bayonne (Francie). Fáze 1

(8. 9. 2014) Dílo ve výstavbě: Na městské straně řeky Adour v Bayonne se kolem mostu Henriho Greneta viditelně formuje projekt Tête de Pont (Přemostí).

 
 
 
 

Mateo Arquitectura, Tête de Pont v Bayonne (Francie). Fáze 1

Dílo ve výstavbě: Na městské straně řeky Adour v Bayonne se kolem mostu Henriho Greneta viditelně formuje projekt Tête de Pont (Přemostí).

Autor: Josep Lluís Mateo
Klient: Kaufman & Broad, Eiffage Immobilier and Agglomération Côte Basque-Adour-Mairie de Bayonne
Soutěž: 2006
Plocha: 70 000 m2

Jedná se o projekt velkého významu pro Bayonne, a to nejen kvůli své velikosti (asi 70 000 m2 zastavěné plochy), ale také proto, že je novou branou do města. Zadání je objemově rozděleno do dvou městských bloků, které obsahují sociální a tržní byty, nákupní centrum, hotel, menší plochu pro kanceláře a parking; tyto dva bloky spojuje centrální část, která usměrňuje automobilovou dopravu a zajišťuje průchod pěších osob.

První etapa, která začala v lednu 2012, zahrnuje výstavbu Ilôt 1A (Ostrůvek 1A) a centrální části. Ilôt 1A obsahuje bydlení a nákupní centrum v přízemí. Nyní lze vidět hrubou stavbu a začíná práce na vnějším obkladu fasád.

Centrální část projektu, kterou křižují velké toky dopravy, řeší urbanismus mostu Henriho Greneta. V minulosti byla tato oblast vyhrazena automobilové dopravě a chodci museli použít podchod. Zadání požadovalo umístit silnice na vyvýšenou estakádu a vytvořit ekologické veřejné prostory u řeky, které spojují jak oba ostrůvky, tak celou tuto oblast s městským centrem.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz