Maternia

Maternia

Nová Bystřice

(13. 9. 2019) JPS J. Hradec

   
 
 
 
 

Maternia

V Nové Bystřici jsme vybudovali objekt skladového a výdejového místa zásilek kontaktních čoček a jejich příslušenství. Společně s ním vznikla také nová parkovací stání a obslužná komunikace. Stavbu jsme koncipovali tak, aby vyhovovala požadavkům investora a zároveň dotvořila prostředí, ve kterém se nachází. Navrhli jsme ji na obdélníkovém půdorysu a rozdělili na dvě části, skladovou a obslužnou. V první z nich jsou sklad, expedice a technická místnost, ve výrobní a obslužné části jsme umístili centrální místnost, kde se přijímají a vyřizují objednávky, chodbu se zádveřím, jednací místnost, účtárnu a dále také čajovou místnost, hygienické zázemí a úklidovou komoru.
Obvodové stěny byly realizovány jako sendvičové, jejichž nosnou část tvoří broušené cihelné bloky nebo vápenopískové bloky, z vnější strany doplněné tepelnou izolací. Na části obvodového zdiva je použita omítka, na části přizdívka z pohledového kamenného zdiva. Objekt je částečně zastřešen sedlovou střechou s cementovou střešní krytinou. Na zbývající části půdorysu je použita plochá střecha s krytinou z PVC fólie.
Autorská zpráva

 
Investor: Maternia s.r.o.
Plocha: 450 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 9. 2019 13:32:10. Re: Maternia. Jitka

 
 
 
 

16. 9. 2019 13:32:10. Re: Maternia. Jitka

  Vizualizace lže. Kromě výkresu řezu neodpovídá tvar střechy textu.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz