Mateřská škola v Hloubětíně

Mateřská škola v Hloubětíně

Praha Hloubětín

(8. 2. 2022) Jyrki Tasa

   
 
 
 
 

Mateřská škola v Hloubětíně

Developerská společnost YIT zkolaudovala mateřskou školu v areálu Suomi Hloubětín, která pojme cca 100 dětí. O její návrh v severském stylu se postaral finský architekt Jyrki Tasa, držitel mnoha architektonických ocenění. K jejímu slavnostnímu otevření by mělo dojít v květnu, v provozu bude od září.

 
„V projektech ve Finsku dbáme na infrastrukturu a občanskou vybavenost, proto se školka stala součástí areálu Suomi Hloubětín, který zahrnuje téměř 900 bytů, prostory pro obchody a služby i relaxační zóny. Její umístění může obyvatelům s dětmi usnadnit život,“ říká Marek Lokaj, generální ředitel YIT Stavo.
 
Kapacita soukromé mateřské školy je plánována na sto dětí. Architekt Jyrki Tasa má bohaté zkušenosti s realizacemi bytových projektů, rodinných domů i veřejných budov. Mezi jeho ikonické práce patří rodinný dům Moby-Dick v Espoo, atletický stadion Paava Nurmiho v Turku či knihovna ve finském městě Hollola nedaleko Lahti. S YIT spolupracoval na výstavbě rozsáhlých městských celků v Helsinkách.
 
Organická geometrie nové budovy připomíná houbu, fasádu tvoří dřevěné šindele z červeného cedru v kombinaci s hliníkovým opláštěním. Dominantním prvkem interiéru se stalo zábradlí centrálního schodiště, pojaté jako klaviatura. O dostatek světla se postará kulaté střešní okno a světlovody, developer dbal i na velkou míru prosklení budovy. Místnosti jsou vybaveny akustickými podhledy. Tepelný a pocitový komfort, stejně jako snadnou údržbu, zajistí podlahy z marmolea. Ve druhém podlaží se nachází prostorná terasa.

„Použitím neobvyklých tvarů, atypické struktury a překvapivých detailů bych chtěl v dětských myšlenkách rozehrávat pohádkový příběh, který bude každý den jiný. Věřím, že právě taková školka v Suomi Hloubětín pro děti bude,“ doplňuje Jyrki Tasa.

Tisková zpráva

Suomi Hloubětín:
• V projektu je zaveden systém zadržování dešťových vod v krajině. Voda se využije na zalévání zeleně v komplexu. Má své viditelné prvky na povrchu, ale také složitý systém propojování trubním vedením pod ním. S tímto efektivním a ekologickým systémem Low Impact Development (LID) se projekt probojoval mezi finalisty soutěže Adapterra Awards 2020.
• Počet etap výstavby: 10 (desátá etapa je v přípravě)
• Celková rozloha: více než 9 hektarů
• Celkový počet bytů v 10 etapách: téměř 900 bytů
• Dokončení celého areálu: zhruba v roce 2029.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2022

 
 
 
 
50.1035068
14.5345693
Mateřská škola v Hloubětíně

Mateřská škola v Hloubětíně
Praha Hloubětín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

8. 2. 2022 18:17:45. Re: Mateřská škola v Hloubětíně. Lubor
9. 2. 2022 21:24:50. Re: Re: Mateřská škola v Hloubětíně. Jitka

9. 2. 2022 21:23:00. Re: Mateřská škola v Hloubětíně. Jitka

 
 
 
 

8. 2. 2022 18:17:45. Re: Mateřská škola v Hloubětíně. Lubor

  Zde se špendlík do mapky úplně netrefil, ale je to jen "těsně vedle". :) Mám rád organickou architekturu a v Praze ji potřebujeme jako koza drbání, leč něco mi tu nesedí. Po chvíli přemýšlení jsem na to přišel - dynamický tvar hmoty objektu už, dle mého soudu, neunese další rozbití maloformátovým dřevěným obkladem. Hladká fasáda (já vim, že pro dětičky se musí dělat barevně) ideálně bílá by stavbě nesmírně prospěla. Můj pocit, samozřejmě, nic objektivního.

9. 2. 2022 21:24:50. Re: Re: Mateřská škola v Hloubětíně. Jitka

  Špendlík se netrefil - to je na tomto webu už tradice. Jak mám ráda mapy, tak tady už je přehlížím.

9. 2. 2022 21:23:00. Re: Mateřská škola v Hloubětíně. Jitka

  Světlý a vzdušný prostor, hit dnešní doby. Ale děti milují úkryty. Doplní jim je aspoň nějakým nábytkem?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz