Meditační centrum

Meditační centrum

Praha - Běchovice

(16. 4. 2019) Štěpán Havlík

   
 
 
 
 

Meditační centrum

V krásném klidném prostředí je nový prostor, místo klidu pro meditace, coachingy, cvičení jógy a jiná setkání. Filosofie projektu Aumakua a prostor samotný se skládá ze tří elementů: tělo (policová stěna), duše (zenová zahrada), mysl (stěna mysli/mind wall). Celkové uchopení prostoru vycházelo z japonského principu wabisabi. Principu skryté krásy, která je dynamická a odehrává se mezi pozorovatelem a věcí samotnou. Podstatou této krásy je její nedokonalost, nezachytitelnost a pomíjivost. Meditaci by měl být věnován prostor Ma, čisté a esenciální prázdno mezi všemi věcmi. Ma je pauzou v řeči plné slov. Místem, kde mohou věci existovat samy o sobě a mít smysl. Je to prázdnota plná možností jako příslib, který má být naplněn.
Materiály jsou světlé a bílé pouze s jemnou, sotva znatelnou strukturou, která odkazuje na komplexnost přírody. Vystupují prvky „promlouvají” svým sytým odstínem. Vše „zastřešuje” strop – vyšší princip, k němuž je upoutána pozornost. Díky svému materiálovému pojetí se stal výrazným prvkem celého prostoru a je pro něj určující.
Autorská zpráva

Autor: Ing. arch. Štěpán Havlík
 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz