Medusa Group: Rödl & Partner Office Building v Gliwici, Polsko

Medusa Group: Rödl & Partner Office Building v Gliwici, Polsko

(31. 1. 2011) Hlavním cílem investice bylo realizovat kanceláře ve standardu A, vytvořit moderní a funkční účetní centrum pro firmu Rödl & Partner s flexibilním otevřeným prostorem, kde se bude pohodlně pracovat a kde bude v přízemí gastronomická sekce.

 
 
 
 

Medusa Group: Rödl & Partner Office Building v Gliwici, Polsko

Hlavním cílem investice bylo realizovat kanceláře ve standardu A, vytvořit moderní a funkční účetní centrum pro firmu Rödl & Partner s flexibilním otevřeným prostorem, kde se bude pohodlně pracovat a kde bude v přízemí gastronomická sekce.

Budova je součástí komplexu, kde už byly realizovány konverze staré sýpky/sila na lofty (s funkcí bydlení a technické infrastruktury) a dva nové parkovací domy.
V plánu jsou další dvě novostavby bytových domů a konverze pekárny na bydlení a vybavenost.
Plot u křižovatky ulic Zygmunta Starego a Kazimierza Wielkego byl zčásti rozebrán a uvolnil místo pro vstup do budovy z ulice Zygmunta Starego a pro vjezd na vnitřní komunikaci komplexu.



Vně bočních fasád (severovýchodní a jihozápadní) jsou umístěny schody kvůli různé úrovni uličního a vnitroareálového přízemí. Schody jsou lemovány opěrnou zdí. Fasády jsou obloženy panely v hliníkovém rámu. Několik z nepravidelně rozmístěných oken na stěnách má vnější stínění z těchže, ovšem perforovaných panelů. Okna na severozápad, kde jsou hlavně kancelářské prostory, jsou větší a podle potřeby a přání zaměstnanců mohou být zakryta vnějšími roletami z kompozitní látky (polyester a PVC).










Architekti: Przemo Łukasik, Łukasz Zagała / Medusa Group
Místo: Gliwice, Zygmunta Starego, Poland
Klient: LT Investment
Celková plocha: 2001 m2
Projekt a realizace: 2008 – 2010
Foto: Miłosz Jaksik




Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz