Medusa Group: Rödl & Partner Office Building v Gliwici, Polsko

Medusa Group: Rödl & Partner Office Building v Gliwici, Polsko

 
 
 
 

Medusa Group: Rödl & Partner Office Building v Gliwici, Polsko

Hlavním cílem investice bylo realizovat kanceláře ve standardu A, vytvořit moderní a funkční účetní centrum pro firmu Rödl & Partner s flexibilním otevřeným prostorem, kde se bude pohodlně pracovat a kde bude v přízemí gastronomická sekce.

Budova je součástí komplexu, kde už byly realizovány konverze staré sýpky/sila na lofty (s funkcí bydlení a technické infrastruktury) a dva nové parkovací domy.
V plánu jsou další dvě novostavby bytových domů a konverze pekárny na bydlení a vybavenost.
Plot u křižovatky ulic Zygmunta Starego a Kazimierza Wielkego byl zčásti rozebrán a uvolnil místo pro vstup do budovy z ulice Zygmunta Starego a pro vjezd na vnitřní komunikaci komplexu.Vně bočních fasád (severovýchodní a jihozápadní) jsou umístěny schody kvůli různé úrovni uličního a vnitroareálového přízemí. Schody jsou lemovány opěrnou zdí. Fasády jsou obloženy panely v hliníkovém rámu. Několik z nepravidelně rozmístěných oken na stěnách má vnější stínění z těchže, ovšem perforovaných panelů. Okna na severozápad, kde jsou hlavně kancelářské prostory, jsou větší a podle potřeby a přání zaměstnanců mohou být zakryta vnějšími roletami z kompozitní látky (polyester a PVC).


Architekti: Przemo Łukasik, Łukasz Zagała / Medusa Group
Místo: Gliwice, Zygmunta Starego, Poland
Klient: LT Investment
Celková plocha: 2001 m2
Projekt a realizace: 2008 – 2010
Foto: Miłosz Jaksik
Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.