Megapixel Praha

Megapixel Praha

Komunardů 42, Praha 7

(16. 7. 2018) ateliér ADR

   
 
 
 
 

Megapixel Praha

V prostorách jedné z továrních hal Holešovického pivovaru vznikl na 500 metrech čtverečních social store zaměřený na prodej fotoaparátů a příslušenství. Dle zvoleného konceptu maximální kontinuity prostoru, jeho přehlednosti a využití celého objemu, tj. i výšky, jsme postupovali z návrhu do realizace, která obsahovala dvě fáze. Stavební, při které byly odhaleny všechny nosné konstrukce, odstraněny podlahy a sádrokartony, otlučeny omítky a zrušeno schodiště, které vedlo napříč prostorem. Nově vzniklo centrální točité kovové schodiště jako ústředním prvek prostoru a dva dřevěné boxy, která v sobě kryjí zázemí a tiskové centrum. Podlahy jsou v přízemí betonové, v patře potažené linoleem, dále byly provedeny černé požární nátěry odhalených kovových konstrukcí, prosklená stěna a zábradlí. Stěny byly ponechány v otlučeném stavu s bílým nástřikem, lokálně byly obloženy dubovými prkny, případně bělenou překližkou.
Druhou fází byla realizace interiéru: nábytek z dubového masivu, bělené překližky, černý kov a drátěné pletivo. Domimantou hlavního prodejního prostoru v přízemí jsou šestimetrové stoly z dubových hranolů a čtrnáctimetrová vitrína s fotoaparáty. Vrchní patro slouží jako ateliér, tiskové centrum a doplňková prodejní plocha.
Autorská zpráva
Foto: Martin Lukeš


Autor: ADR s.r.o. – Petr Kolář, Aleš Lapka; spoluautor Jana Zoubková
Investor: Megapixel s.r.o.
Hlavní dodavatel: PSP-GDS s.r.o., BRICK, realizace interiérů spol. s r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2013

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz