MEI Architecture: Blok 11

MEI Architecture: Blok 11

(5. 3. 2012) Blok 11 je parkovací dům s děrovanou fasádou a zavěšenými rostlinami v Almere v Nizozemsku.

 
 
 
 

MEI Architecture: Blok 11

Blok 11 je parkovací dům s děrovanou fasádou a zavěšenými rostlinami v Almere v Nizozemsku.
Z autorské zprávy:
Blok 11, garáže s 413 parkovacími místy, jsou součástí rozšíření centra města Almere-Buiten, které se vyznačuje spoustou zeleně a jasně danou městskou strukturou. V okolí nalezneme u nových staveb mnoho architektonických experimentů a inovativních materiálů.Stejně jsme postupovali i u bloku 11.

Unikátní fasáda parkovacího domu obsahuje přírodní prvky, jako jsou integrované kontejnery na různé rostliny v závislosti na orientaci průčelí. Pomocí speciální ("vymačkávací")  techniky, â??â??běžně využívané v automobilovém průmyslu, děrování fasádních panelů plasticky zobrazuje charakteristické piktogramy provincie Flevoland, jako jsou ptáci, větrné elektrárny, zahradní skřítci a ptačí budky. Perforace umožňuje přirozené větrání v garážích a zároveň i vytváří "otevřenou atmosféru", transparentnost, zvláště v noci.

Místo: Almere, Nizozemí
Architekt:
MEI Architecture
Výsadba fasády: Copijn garden and landscape architects
Foto: Jeroen Musch 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz