Mendel Plaza

Mendel Plaza

(15. 2. 2018) V Brně vznikne za miliardy komplex bytů s obchody i kavárnami 

 
 
 
 

Mendel Plaza

(ČTK) - V Brně blízko Mendlova náměstí vznikne pět domů s 350 byty, obchody a kavárnami, součástí výstavby budou i dětská hřiště. Za miliardy korun je chce zhruba do pěti let vybudovat soukromý investor, řekl ČTK architekt Tomáš Pilař z kanceláře Kuba & Pilař architekti, která na projektu pro developera pracuje. Investorem je společnost Mendel Plaza, za níž stojí investorská skupina. Soubor staveb nazvaný podle firmy bude v místě brownfieldu po bývalém oděvním podniku Kras mezi ulicemi Veletržní, Rybářská, Křížová a Bělidla.

Brněnští radní dali souhlas dokumentaci pro územní rozhodnutí projektu. "Budou tam kromě bytů, obchodů, kaváren a restaurací i pěší promenády a veřejné prostory s dětskými hřišti. Sledujeme to s velkou nadějí. Nejsme rádi za to, že území na Starém Brně je obrovský brownfield," řekl primátorův náměstek Martin Ander (SZ), který má na starosti rozvoj města.

Podle něj si město považuje toho, že soukromý vlastník chce areál oživit. "Chce vytvořit kus města. Kdo tam bydlí, tak ví, že v území je nedostatek míst pro zábavu, kaváren, restaurací a podobně. Cenné je to, že je lokalita napojená na městskou hromadnou dopravu a není potřeba prodlužovat tramvajové tratě nebo budovat speciální autobusové linky," řekl Ander.

Podle architekta Pilaře je projekt v hodnotě několika miliard korun, protože obsahuje práce od inženýrských sítí přes komunikace až po výstavbu objektů. "Ideální by bylo příští rok zahájit stavbu. Bude to v několika etapách. V optimistické variantě by mohlo být od té doby za pět let hotovo," dodal Pilař.

Brno má podle primátorova náměstka Petra Hladíka (KDU-ČSL) v majetku bezmála 30.000 bytů, což je asi 15 procent z celkového počtu bytů v Brně. "V Brně je nedostatek bydlení, takže kvalitní projekt s bydlením a revitalizací velmi vítám," dodal Hladík, který má na starosti bytovou problematiku.

Související články:
Polyfunkční domy Mendel Plaza  2.1.2017

 
 
 
 
49.1882731
16.5925031
Mendel Plaza

Mendel Plaza

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz