Meteor Centre Office Park — budova C

Meteor Centre Office Park — budova C

(22. 1. 2014) Projekt Meteor C přímo u stanice metra Křižíkova bude novou částí již fungujícího administrativního komplexu Meteor. Kromě dvou podzemních pater parkovacích stání nabídne také obchodní jednotky v přízemí a až 5 tisíc m2 kanceláří prvotřídní kvality.

 
 
 
 

Meteor Centre Office Park — budova C

Projekt Meteor C přímo u stanice metra Křižíkova bude novou částí již fungujícího administrativního komplexu Meteor. Kromě dvou podzemních pater parkovacích stání nabídne také obchodní jednotky v přízemí a až 5 tisíc m2 kanceláří prvotřídní kvality.Prostory bude možno flexibilně dělit dle přání nájemců a některé prostory svým nájemcům nabídnou také příjemnou terasu. Kancelářská budova, která se staví na pozemku v těsné blízkosti výstupu z metra logicky uzavře celý komplex Meteor Centre Office.
Realitní a investiční skupina CPI Group podnikatele Radovana Vítka zahájila výstavbu kancelářské budovy Meteor C v Praze-Karlíně v říjnu minulého roku. Projekt byl připraven předchozím majitelem - společností Ablon a CPI jej nepatrně změnila. Jedná se o menší budovu, kterou CPI Group staví částečně pro stávající nájemce, kteří chtějí expandovat v Meteoru A a B.

Předpokládaným termínem dokončení je konec roku 2014, výše investice včetně pořizovací ceny pozemku by se měla pohybovat kolem 287 milionů korun.
Stavbu lze sledovat ZDE.

Fáze „A“
- rekonstrukce historické budovy z 19. století (bývalé továrny na sušenky Meteor), která nabízí 3 500 m2 kancelářských a obchodních ploch.
Fáze „B“
- Moderní budova nabízí cca 10 900 m2 kancelářských ploch o průměrné velikosti patra 2 000 m2.
Fáze „C“
- budova bude nabízet kancelářské a obchodní plochy o rozloze přibližně 5 800 m2.
Oprávněnost demolice starého domu, na jehož místě se staví budova C, se stala předmětem sporů. Proti demolici se postavil Klub Za starou Prahu, který obvinil společnost Ablon z toho, že ovlivnila rozhodnutí městské části zbourat narušený historický objekt. Společnost Ablon, která byla původním investorem projektu, koupila pozemek od města. Následně došlo k demolici starého domu, který utrpěl povodněmi.
Budovou C má procházet 18 metrů široká "brána" až do výše druhého poschodí. Průchod nenásilně naváže na pěší zónu. Uvnitř se budou nacházet kanceláře, bytové jednotky, obchody a restaurace.
tisková zpráva, doplněno Stavbawebpůvodní vizualizace společnosti Ablon: 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz