Meteor Centre Office Park — budova C

Meteor Centre Office Park — budova C

(22. 1. 2014) Projekt Meteor C přímo u stanice metra Křižíkova bude novou částí již fungujícího administrativního komplexu Meteor. Kromě dvou podzemních pater parkovacích stání nabídne také obchodní jednotky v přízemí a až 5 tisíc m2 kanceláří prvotřídní kvality.

 
 
 
 

Meteor Centre Office Park — budova C

Projekt Meteor C přímo u stanice metra Křižíkova bude novou částí již fungujícího administrativního komplexu Meteor. Kromě dvou podzemních pater parkovacích stání nabídne také obchodní jednotky v přízemí a až 5 tisíc m2 kanceláří prvotřídní kvality.Prostory bude možno flexibilně dělit dle přání nájemců a některé prostory svým nájemcům nabídnou také příjemnou terasu. Kancelářská budova, která se staví na pozemku v těsné blízkosti výstupu z metra logicky uzavře celý komplex Meteor Centre Office.
Realitní a investiční skupina CPI Group podnikatele Radovana Vítka zahájila výstavbu kancelářské budovy Meteor C v Praze-Karlíně v říjnu minulého roku. Projekt byl připraven předchozím majitelem - společností Ablon a CPI jej nepatrně změnila. Jedná se o menší budovu, kterou CPI Group staví částečně pro stávající nájemce, kteří chtějí expandovat v Meteoru A a B.

Předpokládaným termínem dokončení je konec roku 2014, výše investice včetně pořizovací ceny pozemku by se měla pohybovat kolem 287 milionů korun.
Stavbu lze sledovat ZDE.

Fáze „A“
- rekonstrukce historické budovy z 19. století (bývalé továrny na sušenky Meteor), která nabízí 3 500 m2 kancelářských a obchodních ploch.
Fáze „B“
- Moderní budova nabízí cca 10 900 m2 kancelářských ploch o průměrné velikosti patra 2 000 m2.
Fáze „C“
- budova bude nabízet kancelářské a obchodní plochy o rozloze přibližně 5 800 m2.
Oprávněnost demolice starého domu, na jehož místě se staví budova C, se stala předmětem sporů. Proti demolici se postavil Klub Za starou Prahu, který obvinil společnost Ablon z toho, že ovlivnila rozhodnutí městské části zbourat narušený historický objekt. Společnost Ablon, která byla původním investorem projektu, koupila pozemek od města. Následně došlo k demolici starého domu, který utrpěl povodněmi.
Budovou C má procházet 18 metrů široká "brána" až do výše druhého poschodí. Průchod nenásilně naváže na pěší zónu. Uvnitř se budou nacházet kanceláře, bytové jednotky, obchody a restaurace.
tisková zpráva, doplněno Stavbawebpůvodní vizualizace společnosti Ablon: 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz