Metro Arkitekter: Magasinet

Metro Arkitekter: Magasinet

(30. 10. 2013) Konverze starých skladů na kancelářskou budovu

 
 
 
 

Metro Arkitekter: Magasinet

Konverze starých skladů na kancelářskou budovu

Místo: Malmö, Švédsko
Developer: Wihlborgs Fastigheter AB
Architekti: Metro Arkitekter
Tým: Claes R Janson, Rafael Palomo (hlavni architekti), Mikael Dankull (stavební řešení), Henrik Troedson, Jens Ekander
Inženýring: Danewids Ingenjörsbyrå, Mikael Gullberg
Stavitel: MVB Syd AB
Plocha: 7500 m2
Realizace: 2013
Foto: Rafael PalomoStudio Metro je autorem projektu konverze přístavních skladů „Magasinet“ v Malmö na moderní flexibilní kanceláře. Skladiště, které navrhl v roce 1951 architekt Thage Möller, má jedinečný charakter díky terasám pro přímé nakládání a vykládání lodí.


Návrh má tři hlavní principy:
1. Nástavba: Jednoduchý a elegantní skleněný objem na střeše zvětšuje plochu „Magasinetu“, využívá krásné výhledy a dodává budově nový charakter a výraznější profil v panoramatu přístavu v Malmö.
2. Zvětšení oken: Nová funkce budovy jako nové a moderní kanceláře vyžaduje, aby se dovnitř půdorysu dostalo více rovnoměrného světla pro nové pracovní prostředí. Výška oken je nastavena podle různé světlé výšky pater, což zvýrazňuje jižní fasádu „skladiště“. Okna na terasy dosahují stejně jako dveře až k podlaze kvůli lepšímu kontaktu mezi vnitřkem a vnějškem.

jižní pohled před rekonstrukcí3. Nové komunikace: Schodiště je přestavěno a v budově jsou instalované nové výtahy, což lépe přizpůsobuje komunikace v budově kancelářskému prostředí.Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz