Metro Arkitekter: Magasinet

Metro Arkitekter: Magasinet

(30. 10. 2013) Konverze starých skladů na kancelářskou budovu

 
 
 
 

Metro Arkitekter: Magasinet

Konverze starých skladů na kancelářskou budovu

Místo: Malmö, Švédsko
Developer: Wihlborgs Fastigheter AB
Architekti: Metro Arkitekter
Tým: Claes R Janson, Rafael Palomo (hlavni architekti), Mikael Dankull (stavební řešení), Henrik Troedson, Jens Ekander
Inženýring: Danewids Ingenjörsbyrå, Mikael Gullberg
Stavitel: MVB Syd AB
Plocha: 7500 m2
Realizace: 2013
Foto: Rafael PalomoStudio Metro je autorem projektu konverze přístavních skladů „Magasinet“ v Malmö na moderní flexibilní kanceláře. Skladiště, které navrhl v roce 1951 architekt Thage Möller, má jedinečný charakter díky terasám pro přímé nakládání a vykládání lodí.


Návrh má tři hlavní principy:
1. Nástavba: Jednoduchý a elegantní skleněný objem na střeše zvětšuje plochu „Magasinetu“, využívá krásné výhledy a dodává budově nový charakter a výraznější profil v panoramatu přístavu v Malmö.
2. Zvětšení oken: Nová funkce budovy jako nové a moderní kanceláře vyžaduje, aby se dovnitř půdorysu dostalo více rovnoměrného světla pro nové pracovní prostředí. Výška oken je nastavena podle různé světlé výšky pater, což zvýrazňuje jižní fasádu „skladiště“. Okna na terasy dosahují stejně jako dveře až k podlaze kvůli lepšímu kontaktu mezi vnitřkem a vnějškem.

jižní pohled před rekonstrukcí3. Nové komunikace: Schodiště je přestavěno a v budově jsou instalované nové výtahy, což lépe přizpůsobuje komunikace v budově kancelářskému prostředí.Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz