Metro Arquitetos: přístavba továrny Nestlé v Brazílii

Metro Arquitetos: přístavba továrny Nestlé v Brazílii

(22. 10. 2010) Brazilští architekti metro arquitetos byli pověřeni úkolem vytvořit v továrně na čokoládu návštěvnický prostor.

 
 
 
 

Metro Arquitetos: přístavba továrny Nestlé v Brazílii

Brazilští architekti metro arquitetos byli pověřeni úkolem vytvořit v továrně na čokoládu návštěvnický prostor. 

Práce na stavbě se chýlí ke konci. Hlavní ideou návrhu bylo prosvětlit jinak fádní krajinu u dálnice spojující São Paulo a Rio de Janeiro. Náhle se objeví očividně nová stavební struktura. Výjev doprovodí ještě instalace dvou věží ze skla a oceli, jimiž se vstoupí do nového okruhu kolem výrobního komplexu. Z funkčního hlediska okruh zabraňuje střetávání proudu návštěvníků a toku výrobků. Geometrie stavby a použité materiály byly navrženy tak, aby vyvolávaly smyslové a vjemové zážitky a aby přispívaly k porozumění informacím o historii a výrobě čokolády, které člověk potká během své cesty po návštěvnickém okruhu.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Výroba

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz