Metronom Business Center

Metronom Business Center

Bucharova 2817/9-13, 158 00 Praha 13

(18. 9. 2017) Hvězdy od Knaufu v interiéru administrativní budovy

   
 
 
 
 

Metronom Business Center

Výrazná proměna okolí stanice metra Nové Butovice, kde kromě parkové a relaxační zóny s udržovanou zelení vyrostla i nová administrativní budova Metronom Business Center, upoutá každého kolemjdoucího. Budova je však nejvíce výjimečná právě tím, co na první pohled není vidět. Nové kancelářské prostory, které sbírají mnohá ocenění, byly spoluvytvářené samotnými zaměstnanci a nabízejí tak špičkové pracovní prostředí, zázemí pro aktivní odpočinek i celou řadu volnočasových aktivit. Unikátní interiér, tvořený systémem suché výstavby, byl generálním dodavatelem objektu, společností HB REAVIS GROUP CZ, s.r.o., do detailu vyspecifikován, což u staveb takového rozsahu nebývá zvykem, a pro jeho realizaci byly vybrány materiály od společnosti Knauf, které splnily náročné požadavky na kvalitu a funkci.

Stavba vybroušená jako Diamant
Příčky, předsazené stěny, podhledy a další sádrokartonové konstrukce jsou nejlepším, nejrychlejším a nejefektivnějším řešením při vytváření prostorového řešení jednotlivých vnitřních celků. Široká škála sortimentu společnosti Knauf navíc umožnila vytvořit maximálně funkční a příjemné pracovní prostředí, kde je v každém místě objektu kladen důraz na jiné užitné vlastnosti konstrukce. Při realizaci interiéru tak byla použita celá plejáda různých druhů sádrokartonových desek.

Vedle standardních desek Knauf WHITE, byly při realizaci sociálního zařízení, kuchyněk a jiných „vlhkých“ provozů použity desky Knauf GREEN, speciálně impregnované pro použití do vlhkého prostředí. Ke slovu se dostala i deska RED Piano, vylepšující vlastnosti klasického sádrokartonu v oblasti akustiky a požární odolnosti. Specifika jednotlivých prostor – například akustický komfort - jsou pak řešeny různou skladbou konstrukce, jejíž přesné parametry Knauf deklaruje. Pro speciální designové prvky byl použit Knauf DIAMANT, deska s houževnatostí sádrovlákna, ale snadnou opracovatelností sádrokartonu. Tato deska řeší jak akustickou, tak požární ochranu, je odolná proti vlhkosti a díky své tvárnosti se dá snadno ohýbat, proto se používá tam, kde je vyžadován jiný než pravoúhlý půdorys. Díky DIAMANTu bylo možné vytvořit zajímavé detaily podhledů při zachování špičkového akustického komfortu, který je v administrativních budovách velmi důležitý. Minimální finální hodnota zvukové neprůzvučnosti je rovna Rw 45 dB a vyšší, což je oproti požadavku Rw 37 dB slušný výkon. V neposlední řadě použití speciálních desek zajišťuje vysokou únosnost konstrukce a pevnost jejího povrchu, takže mohou být na stěny zavěšeny i těžší předměty bez speciální předchozí přípravy.

Nadstandardní příprava a kvalitní provedení
Objekt Metronom Business Center tvoří tři propojené budovy, které v horních patrech doplňují terasy. Celý objekt si pronajímá původem německý koncern SAP, respektive jeho tři dceřiné společnosti. Každá budova nabízí vysoce moderní kanceláře třídy A s plochou přes 25 000 m2. Stejné číslo, tedy 25 000 m2 značí i množství použitých speciálních a standardních sádrokartonových desek Knauf, dodaných částečně ve standardních formátech, částečně přímo na míru klienta. Prostory byly upravované podle požadavků budoucího pronajímatele včetně respektování některých designových řešení a originálních materiálů, jako jsou ručně malované tradiční portugalské dlaždice „azulejos“.  Míra detailního plánování všech interiérových sádrokartonových konstrukcí generálním dodavatelem byla u tohoto projektu skutečně nadstandardní, jednotlivé sádrokartonové konstrukce byly do posledního detailu popsány a vyspecifikovány, a to včetně spotřeby materiálu. V konečném důsledku tento přístup výrazně přispěl k hladkému a bezproblémovému průběhu stavby i čistému řemeslnému provedení, splňujícímu nejvyšší nároky na kvalitu.

Roman Ludl, Milan Švůgr
Foto Ivan Sklenář


Metronom Business Center
Investor: Real Estate Metronom, s.r.o.
Projektant: OBERMAYER HELIKA, a.s.
Generální dodavatel: HB REAVIS GROUP CZ, s.r.o.
Zpracovatelé materiálů Knauf: Mobest, a.s., Vimat, a.s.
Dodavatel materiálů Knauf: BEK Baustoffe, s.r.o.
Použité materiály Knauf: SDK: White, RED Piano, Diamant, Green

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

  Výrobci/dodavatelé

Mladoboleslavská 949

190 00 Praha 9-Kbely

Telefon +420 272 110 112

info@knauf.cz

http://www.knauf.cz

 
 
 
 
50.0513471
14.3504033
Metronom Business Center

Metronom Business Center
Bucharova 2817/9-13
158 00 Praha 13

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz