Mezifakultní centrum enviromentálních věd - nová budova ČZU

Mezifakultní centrum enviromentálních věd - nová budova ČZU

(6. 6. 2014) (ČTK) - Česká zemědělská univerzita (ČZU) v Praze vypsala veřejnou zakázku na stavbu nové budovy Mezifakultního centra enviromentálních věd, zjistila ČTK z Věstníku veřejných zakázek. Sedmipatrový objekt, jehož součástí bude i podzemní podlaží, by měl celkem stát 394 miliónů korun. Většina prostředků na výstavbu pochází z dotace ministerstva školství, podle tiskového mluvčího univerzity Josefa Beránka od státu ČZU získala 330 miliónů. Dokončení je plánováno na listopad 2015. Projektovou dokumentaci zpracovala společností Arch.Design s. r. o. (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Mezifakultní centrum enviromentálních věd - nová budova ČZU

(ČTK) - Česká zemědělská univerzita (ČZU) v Praze vypsala veřejnou zakázku na stavbu nové budovy Mezifakultního centra enviromentálních věd, zjistila ČTK z Věstníku veřejných zakázek. Sedmipatrový objekt, jehož součástí bude i podzemní podlaží, by měl celkem stát 394 miliónů korun. Většina prostředků na výstavbu pochází z dotace ministerstva školství, podle tiskového mluvčího univerzity Josefa Beránka od státu ČZU získala 330 miliónů. Dokončení je plánováno na listopad 2015. Projektovou dokumentaci zpracovala společností Arch.Design s. r. o. (doplněno Stavbaweb).

Nová budova bude situována do jihozápadní části univerzitního areálu v Suchdole a bude napojena na nynější budovu mezifakultního centra. „Stane se tak součástí vysokoškolského celku, se kterým vytvoří jeden stavební blok, s možností propojení tří budov ‚suchou nohou',“ řekl ČTK mluvčí.

Nové prostory univerzita potřebuje především kvůli poptávce po nových studijních oborech na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (FAPPZ) a na Fakultě životního prostředí (FŽP), řekl Beránek. Z nevyhovujících prostor by se do nové budovy měla přesunout Katedra kvality zemědělských produktů FAPPZ. Z univerzitního objektu v Kostelci nad Černými Lesy by se navíc měla stěhovat Katedra aplikované ekologie FŽP. V budově budou vedle učeben laboratoře.
Další plánované investice podle mluvčího ČZU souvisejí s chystanými evropskými dotacemi pro pražské vysoké školy, jejichž přidělení by podle informací ČTK mělo být definitivně potvrzeno v průběhu června. Jde především o rekonstrukci dílen a laboratoří Technické fakulty a výstavbu Dřevařského pavilonu. Připravuje se rovněž výstavba Centra ekonomicko-manažerských studií, doplnil Beránek.


Mezifakultní centrum environmentálních věd (MCEV), 1. část byla slavnostně otevřena v únoru 2011
zdroj foto: izun.eu

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz