Mezinárodní architektonická soutěž na podobu nové radnice Prahy 7

Mezinárodní architektonická soutěž na podobu nové radnice Prahy 7

(15. 2. 2016) Předpokládaný termín vyhlášení je 17. 02. 2016.

 
 
 
 

Mezinárodní architektonická soutěž na podobu nové radnice Prahy 7

Městská část Praha 7 vyhlašuje mezinárodní architektonickou soutěž o návrh své nové radnice. K tomuto účelu bude rekonstruovat budovu na adrese U Průhonu 38, kde svým občanům s pomocí architektů nabídne co nejkvalitnější prostory pro vyřizování každodenních agend.

Nová radnice pro Prahu 7 přináší pro architekty zásadní novinku – rychlejší a méně náročné první kolo – bude trvat jeden měsíc a na jeho konci se bude odevzdávat pouze jeden panel formátu A2 a portfolio ve formátu A4. Z prvního kola mezinárodní porota vybere 8 postupujících do druhého kola. Předpokládaný termín vyhlášení je 17. 02. 2016.

„Pro městskou část Praha 7 se jedná o historický krok. Naše čtvrť konečně získá radnici odpovídající 21. století. Chceme pro občany otevřenou, efektivní a dobře fungující veřejnou budovu, pro zaměstnance pak důstojné místo ke každodenní práci. Na veřejné budovy mají být soutěže vypisovány a zároveň tím plníme závazek referenda z roku 2013,“ říká starosta Jan Čižinský.

„Od vítězného návrhu očekáváme budovu s moderním výrazem, provozní efektivitu a citlivost ve zpracování detailu vnitřního uspořádání, které splní nároky na kvalitní provoz úřadu jak pro veřejnost, tak pro zaměstnance. Uvědomujeme si náročnost úkolu, neboť se pohybujeme v limitech daných možností rekonstrukce, velikostí a tvarem budovy a omezeným rozpočtem,“ doplňuje radní Pavel Zelenka.

V porotě soutěže zasednou architekti s bohatými zkušenostmi z praxe i soutěžení: Silvia Brandi (IAAC, MIAS Architecture, Barcelona), Jörn Aram Bihain (V+, Brusel), Kamil Mrva (KMA, Kopřivnice a Praha), Lukáš Kordík (gutgut, Bratislava) a Lukáš Kohl (architekt a developer, Praha). Náhradníkem nezávislé části poroty bude Magdalena Rochová (Jaroušek Rochová architekti, Praha). Za Prahu 7 se výběru návrhů zúčastní starosta Jan Čižinský, radní Lenka Burgerová a náhradníkem bude radní Pavel Zelenka.

Nová radnice pro Prahu 7 přináší pro architekty zásadní novinku – rychlejší a méně náročné první kolo. Z pohledu organizátora popisuje situaci Igor Kovačević: „Velice si cením rozhodnutí zastupitelů Prahy 7 uspořádat architektonickou soutěž na rekonstrukci veřejné budovy, což je u nás téměř ojedinělá praxe. Pevně věřím, že architekty soutěž zaujme: v prvním kole se představuje koncept fungování domu v minimalistickém formátu – plakátem A2 a portfoliem. Z této koncepční fáze vybere mezinárodní porota 8 autorů, kteří budou návrh rozpracovávat do většího detailu v druhém kole soutěže. Touto redukcí odevzdávaného materiálu reagujeme na volání architektů, aby se do nejistého výsledku v soutěži neinvestovalo zbytečné množství energie.“

Oceněny budou tři nejlepší návrhy. Ceny jsou stanovené na 550 000 Kč pro první místo, 350 000 Kč druhé a 250 000 Kč třetí místo. Skicovné k 5 návrhům, které neobdrží žádnou z cen, je 350 000 Kč celkově.

Vice na:
https://www.cka.cz/cs/souteze/pripravovane/nova-radnice-pro-prahu-7
Již brzy na:
www.novaradnicepraha7.cz

Vyhlašovatel soutěže o návrh
Městská část Praha 7
nábř. Kpt. Jaroše 1000/7, 170 00 Praha 7
Zastoupena: Mgr. Janem Čižinským – starostou
T el.: +420 220 144 001

Organizátor soutěže a zpracovatel soutěžních podmínek
Centre for Central European Architecture
U Půjčovny 4, 110 00 Praha 1
Tel.: 222 222521
E-mail: info@ccea.cz

Proškolený organizátor soutěže:
MArch Ing. arch. Yvette Vašourková
E-mail: vasourkova@ccea.cz

Přezkušovatel soutěžních návrhů:
Ing. arch. Karin Grohmannová
T el.: +420 222 222 521

tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz