Mezinárodní architektonická soutěž na podobu nové radnice Prahy 7

Mezinárodní architektonická soutěž na podobu nové radnice Prahy 7

(15. 2. 2016) Předpokládaný termín vyhlášení je 17. 02. 2016.

 
 
 
 

Mezinárodní architektonická soutěž na podobu nové radnice Prahy 7

Městská část Praha 7 vyhlašuje mezinárodní architektonickou soutěž o návrh své nové radnice. K tomuto účelu bude rekonstruovat budovu na adrese U Průhonu 38, kde svým občanům s pomocí architektů nabídne co nejkvalitnější prostory pro vyřizování každodenních agend.

Nová radnice pro Prahu 7 přináší pro architekty zásadní novinku – rychlejší a méně náročné první kolo – bude trvat jeden měsíc a na jeho konci se bude odevzdávat pouze jeden panel formátu A2 a portfolio ve formátu A4. Z prvního kola mezinárodní porota vybere 8 postupujících do druhého kola. Předpokládaný termín vyhlášení je 17. 02. 2016.

„Pro městskou část Praha 7 se jedná o historický krok. Naše čtvrť konečně získá radnici odpovídající 21. století. Chceme pro občany otevřenou, efektivní a dobře fungující veřejnou budovu, pro zaměstnance pak důstojné místo ke každodenní práci. Na veřejné budovy mají být soutěže vypisovány a zároveň tím plníme závazek referenda z roku 2013,“ říká starosta Jan Čižinský.

„Od vítězného návrhu očekáváme budovu s moderním výrazem, provozní efektivitu a citlivost ve zpracování detailu vnitřního uspořádání, které splní nároky na kvalitní provoz úřadu jak pro veřejnost, tak pro zaměstnance. Uvědomujeme si náročnost úkolu, neboť se pohybujeme v limitech daných možností rekonstrukce, velikostí a tvarem budovy a omezeným rozpočtem,“ doplňuje radní Pavel Zelenka.

V porotě soutěže zasednou architekti s bohatými zkušenostmi z praxe i soutěžení: Silvia Brandi (IAAC, MIAS Architecture, Barcelona), Jörn Aram Bihain (V+, Brusel), Kamil Mrva (KMA, Kopřivnice a Praha), Lukáš Kordík (gutgut, Bratislava) a Lukáš Kohl (architekt a developer, Praha). Náhradníkem nezávislé části poroty bude Magdalena Rochová (Jaroušek Rochová architekti, Praha). Za Prahu 7 se výběru návrhů zúčastní starosta Jan Čižinský, radní Lenka Burgerová a náhradníkem bude radní Pavel Zelenka.

Nová radnice pro Prahu 7 přináší pro architekty zásadní novinku – rychlejší a méně náročné první kolo. Z pohledu organizátora popisuje situaci Igor Kovačević: „Velice si cením rozhodnutí zastupitelů Prahy 7 uspořádat architektonickou soutěž na rekonstrukci veřejné budovy, což je u nás téměř ojedinělá praxe. Pevně věřím, že architekty soutěž zaujme: v prvním kole se představuje koncept fungování domu v minimalistickém formátu – plakátem A2 a portfoliem. Z této koncepční fáze vybere mezinárodní porota 8 autorů, kteří budou návrh rozpracovávat do většího detailu v druhém kole soutěže. Touto redukcí odevzdávaného materiálu reagujeme na volání architektů, aby se do nejistého výsledku v soutěži neinvestovalo zbytečné množství energie.“

Oceněny budou tři nejlepší návrhy. Ceny jsou stanovené na 550 000 Kč pro první místo, 350 000 Kč druhé a 250 000 Kč třetí místo. Skicovné k 5 návrhům, které neobdrží žádnou z cen, je 350 000 Kč celkově.

Vice na:
https://www.cka.cz/cs/souteze/pripravovane/nova-radnice-pro-prahu-7
Již brzy na:
www.novaradnicepraha7.cz

Vyhlašovatel soutěže o návrh
Městská část Praha 7
nábř. Kpt. Jaroše 1000/7, 170 00 Praha 7
Zastoupena: Mgr. Janem Čižinským – starostou
T el.: +420 220 144 001

Organizátor soutěže a zpracovatel soutěžních podmínek
Centre for Central European Architecture
U Půjčovny 4, 110 00 Praha 1
Tel.: 222 222521
E-mail: info@ccea.cz

Proškolený organizátor soutěže:
MArch Ing. arch. Yvette Vašourková
E-mail: vasourkova@ccea.cz

Přezkušovatel soutěžních návrhů:
Ing. arch. Karin Grohmannová
T el.: +420 222 222 521

tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz