Mezonetový byt v Holešovicích

Mezonetový byt v Holešovicích

Praha-Holešovice

(13. 4. 2015) Autor: Mooza architecture

   
 
 
 
 

Mezonetový byt v Holešovicích

Malé a proměnlivé - dvě slova, která charakterizují návrh interiéru podkrovní mezonetové garsonky.

Daný prostor je sice velkorysý na výšku, nicméně co se týče půdorysné plochy, tak je spíše skromnější. Výzva tedy byla – najít zde místo pro spaní, vaření, stolování, posezení s přáteli nebo u filmu, pracovní stůl a v neposlední řadě na uložení mnoha věcí, které patří k aktivnímu životu. Řešení jsme nalezli v proměnlivosti a jednoduchosti prostředí. Základním prvkem jsou zde schody – truhlářský prvek na míru, který navazuje na typovou kuchyni. Ve schodech se ukrývají spížní zásoby, pračka a poskytují nezbytné úložné prostory.
Jako sezení jsme volili sedací pytle, které lze variabilně přesouvat po místnosti. V kombinaci se sklápěcím stolkem vytváří možnost jak pro posezení u večeře, tak pro sledování filmu na velkém plátně.

Horní patro je od spodního odděleno bílými roletami, které se mohou podle potřeby vytáhnout. Za roletami se v horním patře skrývá pracovní stůl a postel. Postel má za zády další skříň na míru a je kombinací peřiňáku, knihovničky a otevřených nik jako odkladních ploch. To vše přisvětleno střešními okny.

Autorská zpráva
Foto: Robert Žákovič, Iveta Kopicová, Martina Netíková

 

Autor: Mooza architecture - Ing. arch. Klára Císařovská, Ing. arch. Petra Bíšková
Místo: Praha-Holešovice
Užitná plocha: 40 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2014

 
 
 
 
50.1005175
14.4500320
Mezonetový byt v Holešovicích

Mezonetový byt v Holešovicích
Praha-Holešovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz