Michal Škoda NE/MÍSTA

Michal Škoda NE/MÍSTA

(3. 8. 2020) Pozvánka na vernisáž výstavy – ve čtvrtek 6. srpna od 18 hod v Atriu na Žižkově

 
 
 
 

Michal Škoda NE/MÍSTA

KDY:  6.8. od 19:00 hod
KDE: Atrium na Žižkově, Čajkovského 12, Praha 3

V pořadí druhým výstavním projektem vzešlým z Open Call, který se díky nouzovému stavu koná v náhradním termínu, je komorní projekt NE/MÍSTA Michala Škody. Je koncipován přímo pro prostory Galerie Atrium a představuje materializaci kurátorského uvažování o jednom z důležitých fenoménů v tvorbě autora. Pro název a ideu výstavy byl v textové rovině vyzván k tvořivé polemice pojem „nemísta“ od antropologa Marca Augého, aby mohl být následně užitý k přiblížení autentického uměleckého vidění a podání světa v kresbách, objektech a fotografiích Michala Škody. Škodova NE/MÍSTA mají specifické vizuální kvality a sugestivní atmosféru. Jsou zbaveny identity, nikoliv však individuality. Nejsou to místa sdružování, naopak jsou to místa kontemplativní samoty a pozitivního prázdna. Výstavu zahájí kurátorka společně s autorem.  

Kurátorka: Silvia L. Čúzyová
Supervize projektu za Za Trojku, příspěvkovou organizaci: Petr Vaňous

podle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz