Michalka Line, fáze I

Michalka Line, fáze I

Chleborádova ulice, Ostrava Michálkovice

(20. 9. 2021) Atelier 38

   
 
 
 
 

Michalka Line, fáze I

Devět řadových domů se nachází mezi nesourodou zástavbou tvořenou rodinnými domy, zahrádkářskou kolonií, liniovými bytovými domy, bývalou samoobsluhou... Nebylo na co navázat, vytvořili jsme pevnou, zapamatovatelnou linku – znak.


Řadový dům je na půdoryse 7,5 x 7,2 m, má dvě nadzemní podlaží, podkroví a vše, co je potřebné pro bytí čtyřčlenné rodiny ve městě.

Přístup k domům od ulice je z jižní strany přes předzahrádku s krytou terasou, která je pohledově od ulice chráněna boxem na kola. V přízemí je obytný prostor s kuchyní, který expanduje do exteriéru na jižní a severní terasu. V patře jsou umístěny dětské pokoje orientované na jih a koupelna. V podkroví je ložnice otevírající se na východ s pohledově uzavřenou střešní terasou a s koupelnou.
 
Každý dům má na svém pozemku dvě parkovací stání, z toho jedno kryté.

Domy jsou zděné z cihelných tvarovek, stropy jsou monolitické železobetonové, krov je dřevěný. Vytápěny jsou elektrickým podlahovým topením v kombinací s rekuperací.

Autorská zpráva
Foto: Roman Polášek

Autor: Tomáš Bindr; spolupráce Radomír Pauler, Sandra Kóšová
Zastavěná plocha: 54 m2
Čistá užitná plocha: 108 m2
Obestavěný prostor: 480 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

 
 
 
 
49.8349200
18.3457397
Michalka Line, fáze I

Michalka Line, fáze I
Chleborádova ulice
Ostrava Michálkovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

24. 9. 2021 21:59:10. Re: Michalka Line, fáze I. Jitka

 
 
 
 

24. 9. 2021 21:59:10. Re: Michalka Line, fáze I. Jitka

  Strašné. Takhle zabetonovat celý pozemek, Kam se podělo obvyklých 40 % plochy zeleně? Čemu autor říká předzahrádka? I ty fotky jsou reklamní polopravdy. Na jedné se ukazuje ten největší trávník a ještě i s tím na sousedním pozemku, na druhé pohled z obýváku do zeleně, ale na sousední zahradě, na další zase ze střešní terasy do krajiny, ale ten je jen na koncovém domku, jinak se kouká do zdi. Tedy bydlet se v tom určitě dá, ale co děti, mají si kde hrát?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz