Minipivovar a Steakhouse Riegrovka

Minipivovar a Steakhouse Riegrovka

Riegrova 22, Olomouc

(3. 1. 2018) Petra Gajdová

   
 
 
 
 

Minipivovar a Steakhouse Riegrovka

Dům na úzké parcele sloužil již dříve restauračnímu provozu. V podzemním podlaží se nachází kuchyně, následují dvě patra restaurace a kanceláře v posledním ustoupeném podlaží. Rekonstrukce interiéru byla realizována ve dvou fázích - koncept pivovarské restaurace v přízemí, na který následně navázal steakhouse v prvním podlaží. Obě části restaurace byly budovány s časovým odstupem a s důrazem na odlišný koncept, čemuž měl odpovídat také interiér. Oba provozy bylo potřeba oddělit i propojit současně. Investor měl požadavek na počet míst k sezení i stání a provozní propojení pater, také bylo nutné pracovat s některými kusy nábytku a svítidel či povrchů (například v patře byla ponechána keramická dlažba).
Obě patra jsou propojena vizuálně i funkčně pochozí prosklenou podlahou, doplněnou kladkou, která umožňuje mezi barovými pulty posílat nápoje. Průhled je možný též okny v centru dispozice.  V obou patrech bylo pracováno se stejnými materiály, bar v přízemí je obložen bílou keramickou mozaikou a záda baru černým keramickým obkladem, v patře je tomu naopak.
Restaurace v prvním podlaží je více tradiční, dispozicí, použitými barvami a materiály. Jsou patrné průhledy na technologie výroby piva.  Steak house v patře je živější, s otevřenou kuchyní v pultu, doplněním červené a modré barvy na sedacích, svěžím designem.  Je patrné navázání na přípravu masa a pizzy, které probíhají před zraky návštěvníků.  Vizuálně i výškově oddělena je nejvíce zadní místnost s vinotékou, a to nejen zaměřením na konzumaci vína, ale i odlišným osvětlením a barevností v odstínech béžové, měděné a modré. 

Autorská zpráva
Foto: Martin Cenkl


Investor: pivovar Riegrova 22 s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

 
 
 
 
49.5949422
17.2483198
Minipivovar a Steakhouse Riegrovka

Minipivovar a Steakhouse Riegrovka
Riegrova 22
Olomouc

Komentáře ke článku

 
 
 
 

3. 1. 2018 15:54:05. Re: Minipivovar a Steakhouse Riegrovka. Jana Adamcová

 
 
 
 

3. 1. 2018 15:54:05. Re: Minipivovar a Steakhouse Riegrovka. Jana Adamcová

  Ta skleněná podlaha nad barem nedává logiku... obzvlášť, když se jí nejde vyhnout při cestě na toalety. Chápu, že se to barmanům asi líbí, ale moje máma by si nejspíš šla radši odskočit naporti do nonstropu, než jít v sukni přes tuhle blbost. Jinak docela pěkná rekonstrukce.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz