Mladší brácha v Mníšku

Mladší brácha v Mníšku

Mníšek pod Brdy

(4. 11. 2020) under-construction architects

   
 
 
 
 

Mladší brácha v Mníšku

Na základě realizace domu v Mníšku pod Brdy nás oslovili noví klienti. Manželský pár, který se po letech v zahraničí vracel domů, aby jejich dvě děti začaly chodit do první třídy v Česku. Koupili si pozemek, také v Mníšku – a hned vedle našeho domu!
Byli jsme tedy postaveni před staro-nové zadání. Totožný pozemek, stejná romantická zeď, mladý manželský pár, dvě děti, podobný rozpočet. Naše výhody: znali jsme lokalitu a sousedy, na stavebním úřadě jsme si už rovnou střechu vyargumentovali. Dostavil se ale pocit, který byl pro nás nový. Obava, respektive výzva, abychom nekopírovali sami sebe. Postavili jsme přece vedle dům podle našeho nejlepšího vědomí. Má být sousední dům stejný? Nemůžeme přece popřít sami sebe!
Každému klientovi šijeme šaty na míru. Každý investor, každá rodina je jiná, proto i každý dům musí být individuální. Pustili jsme se do tohoto dobrodružství. Nechali jsme se co nejvíce ovlivnit novým klientem a jeho rodinou. Snažili jsme se jako vždy vcítit do jejich vnímání života, absorbovat jejich požadavky, přání i pocity… – a vznikl jejich dům.
Oproti svému bráchovi se vstupuje do horního podlaží, kde je i příjezd a garáž. Ve vstupním podlaží se nachází dva pokoje. Nyní slouží jako ložnice rodičů a pracovna. Až děti vyrostou, budou jejich. O podlaží níže se do jižní zahrady otvírá velká obytná místnost, k níž jsou přičleněny dva pokojíky pro děti, v budoucnu naopak ložnice rodičů a pracovna.
Jsme rádi, že výrazově jsou bráchové podobní, jeden dům nezapře druhý. Nicméně každý z nich v sobě nese výraznou stopu své rodiny. A proto je každý vlastně úplně jiný. Jsme rádi za tuto výjimečnou výzvu a těšíme se na další.
… a tu krásnou zeď jsme samozřejmě zachovali i u druhého návrhu!

Autorská zpráva

Autor: under-construction architects – Ing. arch. Vladimír Vašut, Ing. arch. Erika Vašutová; spolupráce Ing. arch. Anna Marie Černá, Ing. arch. Barbora Šoukalová
Plocha pozemku: 1079 m2
Zastavěná plocha: 118 m2
Užitná plocha: 232 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz