Mobilní altán Pinecone

Mobilní altán Pinecone

(11. 4. 2018) Tvarem připomíná šišku a slouží i jako meditační místnost

   
 
 
 
 

Mobilní altán Pinecone

Čeští designéři ze studia mmcité1 a ateliéru SAD společně navrhli a zrealizovali mobilní altán Pinecone, který díky šupinám, jimiž je pokrytý, připomíná borovou šišku. Unikátní objekt je šetrný k životnímu prostředí a může sloužit nejen k poskytnutí klidu a soukromí ve veřejném prostranství, ale i jako útočiště pro dětské hry, letní táboráky, učebnu nebo meditační místnost.

Progresivní přístup dvou úspěšných design studií mmcité1 a ateliéru SAD, jež se rádi pouští do odvážných návrhů a často přesahují architektonické a designové mantinely, demonstruje jejich společná realizace víceúčelového altánu připomínající svým tvarem borovou šišku. Objekt s trefným názvem Pinecone (Šiška) může díky svým funkcím a vizuální podobě jednoduše nahradit nejen zahradní nebo parkový altán, ale poslouží i jako kryté ohniště, pískoviště, nebo jako venkovní třída pro více jak 25 dětí.

 „Obecně nás při navrhování produktů baví hranice, které je někdy potřeba nabourat a posunout dál. Projekt Šiška pro nás byla velká výzva, protože se nejedná o prvoplánový produkt. Je to především stavba na víceúčelové využití ať už do parku nebo do škol. Pohybuje se na pomezí designu a architektury a sloužit může i jako jako meditační místnost,“ vysvětluje David Karásek ze studia mmcité.

Objekt Pinecone je samonosná konstrukce ze 109 šupin z voděodolné překližky kryté spojovanými pozinkovanými styčníky s práškovou vypalovací barvou. Díky vzájemnému natočení šupin působí altán vzdušně, je v něm příjemné mikroklima, dokonalá akustika a zároveň poskytuje útočiště před sluncem a větrem. Povrchová úprava šupin krytých odolnou lazurou zajišťuje dlouholetou živostnost v jakémkoliv počasí. Altán je snadno transportovatelný a sestavený během jednoho dne.
tisková zpráva


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz