Stavba byla navržena jako monoblok s plochou střechou – nosná konstrukce je zděná v kombinaci s použitím nosných sloupů z monolitického železobetonu. Dělicí konstrukce jsou rovněž zděné, stropy železobetonové monolitické. Okna jsou buď bezrámově zasklena Dithermem nebo v hliníkovém rámu.
V 1. NP se nachází hlavní sál a zázemí pro schůzky sboru – klubovny, kancelář kazatele, prostoru pro veřejný internet a hygienické zázemí. Ve 2. NP je byt kazatele a technické prostory.
„Kostel v Černošicích je bílý jako peřina, špičatý a zároveň oblý jako křídla anděla, jeho povrch je strukturovaný, stejně jako peří, vroubkovaný jako sjezdovka po ránu. Je jako holubice a zároveň tučňák, je to prý i loď, ale o tom nic nevím. Je to zděná klenba obrácená k nebi jako nádoba na déšť, kde to málo betonu, co jsme použili, je pro přehlednost vidět. Tak jako je barok formován bezmeznou řekou cihel proudících všemi směry, je černošický kostel svým způsobem jeho opakem – cihlovou sofistikovanou skořepinou. Není jen domem na modlení, ale i domovem velkého bratrství,“ říká architekt Zdeněk Fránek.
Autorská zpráva
Foto: Petr Polák
Pochybuji, že si dnes ještě někdo dobrovolně vybere dvojsklo...
O tom trojskle nepochybuji. Na to jsem rozhodnutý na 100%, aspoň v tom mám jasno na začátek. Ale vypadá to…
To tlumení zvuku je tam docela slušné, co tak koukám.
Mohu poprosit víc info co se týče stavby domu z těchto cihel prosím? Alespoň v nějaké skrácené verzi klidně 😁…
I to byl důvod, proč jsme si na stavbu domu vybrali právě cihly Heluz. Jasně, šlo hlavně o ty technické…