Möhn + Bouman: Orangerock

Möhn + Bouman: Orangerock

(6. 1. 2014) Dočasná kancelář developera na pozemku, kde plánuje výstavbu, se maskuje kortenem.

 
 
 
 

Möhn + Bouman: Orangerock

Dočasná kancelář developera na pozemku, kde plánuje výstavbu, se maskuje kortenem.

Architekti: Möhn + Bouman
Klient: Orangerock
Místo: Emmen, Nizozemí
Realizace: 2013
Foto: Sarah Blee


Orangerock, malá developerská společnost s inovačními projekty, získala pozemky v blízkosti centra města, které plánuje během následujících deseti let přestavět. Může se ukázat, že některé staré budovy budou nakonec zbourány. Do té doby se developer rozhodl dočasně využít jeden starý venkovský dům pro svou kancelář.Möhn + Bouman byli požádáni o návrh, jak tento dům proměnit zastoupení firmy. Místo oprav z estetických důvodů navrhli architekti kortenovou předstěnu, která starou budovu zamaskuje. Stěna byla z materiálu kompletně vyříznutá počítačem, což umožilo navrhnout velmi propracované detaily. Vyrobený objekt byl nainstalován během dvou týdnů.Aby nedošlo ke znečištění skla, je rezavá voda ze střechy vedena skrytým okapem. Žlab končí nad mohutným kamenem, který se v průběhu let postupně obarví do oranžova.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz