Möhn + Bouman: Orangerock

Möhn + Bouman: Orangerock

(6. 1. 2014) Dočasná kancelář developera na pozemku, kde plánuje výstavbu, se maskuje kortenem.

 
 
 
 

Möhn + Bouman: Orangerock

Dočasná kancelář developera na pozemku, kde plánuje výstavbu, se maskuje kortenem.

Architekti: Möhn + Bouman
Klient: Orangerock
Místo: Emmen, Nizozemí
Realizace: 2013
Foto: Sarah Blee


Orangerock, malá developerská společnost s inovačními projekty, získala pozemky v blízkosti centra města, které plánuje během následujících deseti let přestavět. Může se ukázat, že některé staré budovy budou nakonec zbourány. Do té doby se developer rozhodl dočasně využít jeden starý venkovský dům pro svou kancelář.Möhn + Bouman byli požádáni o návrh, jak tento dům proměnit zastoupení firmy. Místo oprav z estetických důvodů navrhli architekti kortenovou předstěnu, která starou budovu zamaskuje. Stěna byla z materiálu kompletně vyříznutá počítačem, což umožilo navrhnout velmi propracované detaily. Vyrobený objekt byl nainstalován během dvou týdnů.Aby nedošlo ke znečištění skla, je rezavá voda ze střechy vedena skrytým okapem. Žlab končí nad mohutným kamenem, který se v průběhu let postupně obarví do oranžova.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz