Molo Lipno Resort

Molo Lipno Resort

(27. 6. 2019) Navrženo Chapman Taylor Architects

   
 
 
 
 

Molo Lipno Resort

(ČTK) - Developerská společnost Realactiva začala stavět v Lipně nad Vltavou Molo Lipno Resort. Investice je přes 1,7 miliardy korun. Vznikne 79 apartmánových bytů, pětihvězdičkový hotel s více než 100 pokoji a kongresovým sálem pro 300 lidí i promenáda s obchodním bulvárem. Zastavěná plocha bude 24.000 metrů čtverečních, kolaudace bytů v první polovině roku 2021, celý komplex bude hotový do roku 2022. ČTK to řekla mluvčí Molo Lipno Resortu Martina Jašková. Starosta Lipna Zdeněk Zídek (Lipno) ČTK řekl, že investor staví ze dvou třetin na vlastních pozemcích a z třetiny na obecních.

Projekt platí fond investorů Dynamika, který je členem skupiny Investika. Inspirací resortu byly horské apartmány v Davosu či Aspenu. Hotel bude mít i wellness, spa či relaxační zahradu. Architekti z kanceláře Chapman Taylor navrhli mezi hotelem a bytovými domy promenádu, kde budou kavárny a obchody. Bulvár zakončí 150 metrů dlouhé dřevěné molo s restaurací a jezerním vyhřívaným bazénem na hladině Lipna.

"Místo bývalého olympijského parku Rio - Lipno se do dvou let promění v exkluzivní resort s pětihvězdičkovým servisem služeb. Důraz je kladen především na propojení s přírodou, proto architekti s respektem k lokalitě použili materiály typické pro šumavské stavby - dřevo, omítku, kámen. Cena bytů v resortu se pohybuje od 85.000 korun za metr čtvereční včetně DPH. V ceně jsou započteny parkovací stání a sklep," uvedla Jašková.

Než stavba začala, lidé si zamluvili přes 20 procent bytů. Zájem mají Češi i lidé ze zahraničí. Někteří tam chtějí mít prostor na relaxaci, jiní nákup zvolili jako vhodnou investiční příležitost.

Investor staví ze dvou třetin na svých pozemcích a z třetiny na obecních. "To už je (soukromé pozemky) přeprodané asi dvakrát, jsme rádi, že to má investor, který tam staví," řekl Zídek. Na obecních pozemcích bude promenáda s náměstím a parkem, tu investor obci podle Zídka daruje.

Byty vznikají i jinde kolem lipenského jezera. Starostové tak chtějí jako trvalé obyvatele přilákat mladé rodiny s dětmi. Obec Lipno nad Vltavou letos dokončí bytový dům s 12 byty, pozemky nabídnou i Loučovice, Frymburk nebo Černá v Pošumaví.

Obchodní společnost Investika vznikla v roce 2014. V září 2015 vytvořila realitní fond Investika, jehož fondový kapitál byl ke konci loňského roku 2,57 miliardy Kč. V září 2018 vytvořila Investika další investiční fond Dynamika, který měl ke konci roku 2018 hodnotu 39,5 milionu Kč. Základní kapitál firmy Investika je 12 milionů Kč. Vyplývá to z výroční zprávy.

Jediným akcionářem Investiky je firma R.E.F.I. Investments se sídlem na Kypru. Bilanční suma společnosti dosáhla loni 27,6 milionu Kč a firma skončila v účetní ztrátě 2,8 milionu, hlavně kvůli investicím do softwaru a personálním nákladům, uvádí výroční zpráva. V druhé polovině roku 2019 se chce firma dostat do zisku. Zvažuje také, že rozšíří aktivity do dalších evropských zemí, hlavně na Slovensko.

Doplněno Stavbaweb:
Architekt: Chapman Taylor Architects
Landscape architekt: Šmídová Landscape Architects
Investor: REALACTIVA, a. s. 
Plánovaná investice: cca 1,7 mld Kč
Celkový rozsah: 24 000 m2
Počet jednotek: 79 bytů (bytová část) + 120 jednotek (hotelová část)
Molo Lipno Resort

Související články:
MOLO Lipno Resort  4.7.2018

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz