Monastery Garden

Monastery Garden

Český Krumlov

(3. 10. 2019) ti architekti

   
 
 
 
 

Monastery Garden

Malý boutique hotel se nachází v historickém centru Českého Krumlova u vstupu do klášterních zahrad. Místní rostliny a byliny se staly tématem hotelu. Najdeme je na tapetách, obrazech, tvoří i názvy všech deseti pokojů. Ty jsou umístěny v přízemí, dvou patrech a v podkroví. V přízemí se nachází také bistro s hodovní místností, ve sklepě pak ještě vinný sklep.

Dle přání majitelů jsme se snažili pojmout interiér zážitkově. Jak sami říkají: „Do Krumlova lidi nejezdí přespat, chtějí si město prožít." Místo se pro nás stalo hlavní inspirací. Hotel se nachází v domě z 16. století, který ale v minulosti prošel necitlivou rekonstrukcí. Nemohli jsme tedy příliš navazovat na historické vrstvy. Atmosféru tajemna, imaginace a určité ušmudlanosti jsme museli vybudovat znovu. Snažili jsme se hotel zařídit tak, aby na hosty působil zabydleně ale přesto čistě, povědomě až samozřejmě, ale přesto neokoukaně a hravě. Je zde cítit nostalgie, nechybí však moderní vybavení jako klimatizace, wifi, televize a smart cloudové řešení. Ty jsou však očím hosta skryty. Najdeme zde řadu designových solitérů.

Město je malé, nikam se tu nespěchá. Hotel a bistro by měly být útočištěm pro každého, kdo si chce zdravě zalenošit v útulném prostředí a prožít si malebnost Krumlova co nejintenzivněji.

Autorská zpráva
Foto: kreativní studio PURPLE


Stavební část: ateliér ko-a
Interiér: ti architekti – Anna Holešovská a Martin Machů
Investor: manželé Kamila a Petr Dvořákovi
Hlavní dodavatel stavby: Auböck s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz