Monolitické žlaby bez štěrbin pro bezpečnost cyklistů

Monolitické žlaby bez štěrbin pro bezpečnost cyklistů

(13. 11. 2023) Při opravách nejdelší silnice I. třídy v Česku byly instalovány vysoce zátěžové žlaby,

 
 
 
 

Monolitické žlaby bez štěrbin pro bezpečnost cyklistů

Při opravách nejdelší silnice I. třídy v Česku, I/11, byly instalovány vysoce zátěžové žlaby MEA DM u autobusové zastávky na okraji Hradce Králové. Zastávkový záliv byl osazen monolitickým žlabem DM, který je velmi odolný a snese zatížení až do F 900 kN. Odolnost žlabu byla jednou z priorit, druhou byla bezpečnost pro pohyb cyklistů na silnici.

Jednou z alternativ odvodnění u autobusových zastávek jsou žlaby s betonovou štěrbinou. Toto řešení je však nebezpečné v případě pohybu cyklistů. Pokud vjedou úzkým kolem do štěrbiny, hrozí jim pád. Bohužel se již tyto nešťastné události přihodily.

Prvek tělesa DM z polymerického betonu je jednodílný, bez roštu a velkých odtokových děr, proto je pro cyklisty zcela bezpečný. Současně je pojezd vozidel tichý.

Robustní a odolná konstrukce s integrovanými nátokovými otvory zvládne vysoké dynamické zatížení, chemické ošetření i nepříznivé povětrnostní podmínky. Konstrukce žlabů MEA DM z polymerického betonu jsou lehké, takže se rychle instalují a mají mimořádně dlouhou životnost.

Tyto monolitické žlaby se používají pro silnice, dálnice, dopravní terminály, manipulační plochy, ale také u skladovacích, průmyslových areálů i na letištích.

Více o monolitických žlabech DM zde

Tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz