Moravian science centrum

Moravian science centrum

(5. 8. 2013) (ČTK) - V pavilonu D na brněnském výstavišti se bourá. Začala tam stavba velkého centra pro popularizaci vědy nazvaného Moravian science centrum. S pracemi se začalo o šest týdnů dřív, než byl původní předpoklad. ČTK to řekl ředitel krajské příspěvkové organizace Moravian science centrum Lukáš Richter. Centrum vyjde celkem na zhruba 630 miliónů korun, financuje jej EU. Práce by měly být hotové v létě příštího roku, návštěvníkům se centrum otevře zřejmě v prosinci 2014.

 
 
 
 

Moravian science centrum

(ČTK) - V pavilonu D na brněnském výstavišti se bourá. Začala tam stavba velkého centra pro popularizaci vědy nazvaného Moravian science centrum. S pracemi se začalo o šest týdnů dřív, než byl původní předpoklad. ČTK to řekl ředitel krajské příspěvkové organizace Moravian science centrum Lukáš Richter. Centrum vyjde celkem na zhruba 630 miliónů korun, financuje jej EU. Práce by měly být hotové v létě příštího roku, návštěvníkům se centrum otevře zřejmě v prosinci 2014.


Se stavbou se začalo v červnu. „Teď probíhají bourací a přípravné práce, aby se do prostor mohly instalovat další technologie,“ uvedl Richter. Na 3500 metrech čtverečních vznikne v pavilonu expozice, jejímž hlavním prvkem bude řeka. Na ní návštěvníci uvidí různé fyzikální experimenty a jevy. Podle předpokladů by centrum mohlo navštívit až 220 000 lidí ročně, čímž by se zařadilo k největším turistickým atrakcím na jihu Moravy.
 
Výstava by měla být plná zajímavých efektů. Její tvůrci slibují, že návštěvníky budou zahrnovat překvapeními na každém kroku. Soutěž o návrh expozice vyhrála společnost Projektil Architekti. Výběrová řízení na výrobu, dodávku a instalaci exponátů budou podle Richtera zahájena zřejmě letos na podzim. Na provoz centra bude dohlížet příspěvková organizace Moravian science centrum, kterou kraj letos zřídil.

Doplněno Stavbaweb:
Autorem návrhu Moravian science centra je ateliér K4.
Další vizualizace centra najdete ZDE, návrhy expozice ZDE.

Moravian science centrum


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz