Městský architekt Kutné Hory

Městský architekt Kutné Hory

(15. 7. 2019) Město vyhlásí výběrové řízení

 
 
 
 

Městský architekt Kutné Hory

(ČTK) - Kutná Hora zřídí funkci městského architekta, jehož úkolem bude dohlížet na urbanistický rozvoj města. Radní schválili vypsání výběrového řízení, s nástupem nového pracovníka se počítá od ledna příštího roku, řekl ve čtvrtek 11. července 2019 novinářům starosta Josef Viktora (ANO).

Připomněl, že Kutná Hora je zapsána na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Městský architekt by měl posuzovat jakýkoli zásah do historické zástavby a dolaďovat i nové projekty. "Je například potřeba udělat terénní úpravy v okolí sportovní haly," připomněl Viktora.

Architekt by měl pracovat jeden den v týdnu a bude k dispozici i pro veřejnost
. "Myslím si, že pozice městského architekta do Kutné Hory patří," řekl místostarosta Vít Šnajdr (Piráti). Předpokládá, že zájem o nové místo bude velký, protože Kutná Hora je historickou perlou.

Viktora poukázal na to, že funkci městského architekta zřídila i jiná města a mají s tím dobré zkušenosti. "Měli jsme to i jako prioritu v programovém prohlášení," dodal.

Ve středních Čechách mají městského architekta například v Kolíně, Berouně, Benešově, Mělníku, Kladně nebo Příbrami.

Doplněno Stavbaweb:
Městský architekt – mít či nemít

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.