Městský architekt Kutné Hory

Městský architekt Kutné Hory

(15. 7. 2019) Město vyhlásí výběrové řízení

 
 
 
 

Městský architekt Kutné Hory

(ČTK) - Kutná Hora zřídí funkci městského architekta, jehož úkolem bude dohlížet na urbanistický rozvoj města. Radní schválili vypsání výběrového řízení, s nástupem nového pracovníka se počítá od ledna příštího roku, řekl ve čtvrtek 11. července 2019 novinářům starosta Josef Viktora (ANO).

Připomněl, že Kutná Hora je zapsána na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Městský architekt by měl posuzovat jakýkoli zásah do historické zástavby a dolaďovat i nové projekty. "Je například potřeba udělat terénní úpravy v okolí sportovní haly," připomněl Viktora.

Architekt by měl pracovat jeden den v týdnu a bude k dispozici i pro veřejnost
. "Myslím si, že pozice městského architekta do Kutné Hory patří," řekl místostarosta Vít Šnajdr (Piráti). Předpokládá, že zájem o nové místo bude velký, protože Kutná Hora je historickou perlou.

Viktora poukázal na to, že funkci městského architekta zřídila i jiná města a mají s tím dobré zkušenosti. "Měli jsme to i jako prioritu v programovém prohlášení," dodal.

Ve středních Čechách mají městského architekta například v Kolíně, Berouně, Benešově, Mělníku, Kladně nebo Příbrami.

Doplněno Stavbaweb:
Městský architekt – mít či nemít

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.