Multifunkční areál Jedenáctka VS

Multifunkční areál Jedenáctka VS

(18. 5. 2012) Praha 11 začne stavět sportoviště s bazény za půl miliardy. Projekt se původně jmenoval Vodní svět a teprve po přepracování byl přejmenován na Jedenáctka VS. Autorem projektu i generálním projektantem je Atelier 8000 spol. s r. o. (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Multifunkční areál Jedenáctka VS

Praha 11 začne stavět sportoviště s bazény za půl miliardy. Projekt se původně jmenoval Vodní svět a teprve po přepracování byl přejmenován na Jedenáctka VS. Autorem projektu i generálním projektantem je Atelier 8000 spol. s r. o. (doplněno Stavbaweb).

Praha 17. května (ČTK) - Vedení radnice Prahy 11 si i přes protesty opozice prosadilo výstavbu relaxačního a sportovního centra s bazény, wellness střediskem a sportovní halou. Komplex za půl miliardy korun s konečnou platností odsouhlasili na středečním jednání zastupitelé. Stavět by se mělo začít již 1. června. ČTK o tom informovala mluvčí městské části Andrea Wolfová.
Jedenáctka VS
Multifunkční objekt vystaví konsorcium stavebních společností Hochtief CZ a Bau Plus, které podle starosty Jižního Města Dalibora Mlejnského (ODS) ve výběrovém řízení podalo nejvýhodnější nabídku. Komplex s názvem Jedenáctka VS budou tvořit tři vzájemné propojené haly na pozemku o výměře 4,75 hektaru. Jejich cena by měla být 512 milionů včetně DPH. Radnice náklady pokryje z finančních rezerv z uplynulých let, uvedl starosta.

Zastupitelé návrh smlouvy projednávali více než čtyři hodiny. Proti projektu se postavili někteří zastupitelé z TOP 09 a Hnutí pro Prahu 11 (HpP11). Nelíbilo se jim zejména to, že u předložených návrhů smluv nebyly přiloženy všechny přílohy a že vedení radnice nemá jasno v provozních nákladech komplexu. Podle opozice by mohly být i několik desítek milionů korun ročně, a radnice by tak ztráty musela kompenzovat vysokým vstupným. Mlejnský to ale odmítl: "Je to pro občany možnost sportovního vyžití, na které čekají už několik let. Dva až čtyři miliony ročně - tolik budou provozní náklady."

Obavy opozice nepřímo potvrdil i majitel nedalekého akvaparku v Čestlicích Pavel Sehnal, který se středeční schůze také zúčastnil. Ve svém komplexu prý sice ročně přivítá na 900.000 lidí, bazény ale přesto dotuje 30 až 40 miliony každý rok. Městské části proto nabídl možnost společné investice na "Jedenáctce". Jinak si podle něj oba komplexy, které jsou od sebe vzdáleny jen několik kilometrů, budou konkurovat. Praha 11 je ale podle starosty ochotna spolupracovat jen na speciálních reklamních a marketingových akcích. Zaměření centra měnit nehodlá.

Součástí multifunkčního areálu Jedenáctka VS má být 25metrový plavecký bazén, víceúčelová sportovní hala, prostory na výuku dětského plavání i plavání nejmenších miminek s rodiči a také rehabilitační a relaxační plavání pro seniory. Konec stavby je naplánován přibližně na duben 2014.

Doplněno Stavbaweb:

Na stránkách projektu
Jedenáctka VS naleznete vizualizace, video a další informace o plánované výstavbě.

Související články:
Praha 11 vypsala zakázku na stavbu bazénu za 400 milionů korun 18.10.2011
Praha 11 začne v létě se stavbou bazénu 24.6.2010

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz