Multifunkční hala ve Vídni

Multifunkční hala ve Vídni

(30. 11. 2021) Kronaus/Mitterer/Gallister

   
 
 
 
 

Multifunkční hala ve Vídni

Vídeň připravuje stavbu nové arény pro koncerty, zábavu i sportovní akce s kapacitou 20 tisíc diváků. Hala se má zařadit mezi tři nejlepší v Evropě. Město již vybralo místo a architektonickou podobu a po optimalizaci projektu nyní začíná hledat strategického investora.

Plánovaná víceúčelová hala představuje podle vídeňské radnice významnou investici do budoucnosti města. „Vznikne nejen výrazný architektonický počin, ale také jedna ze tří nejlepších evropských hal,“ nastínil městský radní pro finance a hospodářství Peter Hanke vídeňské ambice. O přípravu finančně a organizačně složité stavby se doposud staral městský holding, po letošní optimalizaci projektu se Vídeň rozhodla sehnat strategického partnera a vypíše celoevropské dvoustupňové výběrové řízení.

„Předběžná informace o tendru už byla uveřejněna v Úředním věstníku EU, aby byl nabídkový trh informován co nejdříve. Samotné zadávací řízení poté začne v lednu 2022. Společně s uchazeči budou ve vícekolovém řízení vyjednány klíčové služby a funkce arény,“ vysvětlil ředitel Wien Holdingu Kurt Gollowitzer. Do konce roku 2022 by tak měly být stanoveny celkové náklady i časový plán výstavby a termín uvedení haly do provozu.

Záměr vybudovat multifunkční arénu pro přibližně 20 000 diváků oznámila Vídeň v listopadu 2018. Jako místo stavby vybralo město po důkladné analýze rozvojovou oblast bývalých jatek St. Marx v blízkosti stanic metra, S-Bahnu i dálnice A23, kde leží ladem pozemky určené k nové zástavbě. V následujících měsících prováděl magistrát a Wien Holding řadu dalších studií, na které v roce 2020 navázala architektonická soutěž. Vítězný návrh zaujal především urbanistickou kvalitou, funkčností, udržitelností a efektivitou výstavby, provozu a údržby. Letošní rok se nesl ve znamení optimalizace projektu, včetně aktualizace hygienického a bezpečnostního konceptu.

Po dokončení se do nové multifunkční arény mohou přesunout akce z památkově chráněné Wiener Stadthalle, kde se mimo jiné konalo památné mistrovství světa v hokeji 1996, ze kterého čeští hokejisté přivezli první zlatou medaili od rozdělení Československa.

Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz