Multifunkční informační a vzdělávací centrum UJEP v Ústí nad Labem

Multifunkční informační a vzdělávací centrum UJEP v Ústí nad Labem

(22. 3. 2013) Multifunkční centrum bylo slavnostně otevřeno 21. března. Stavba trvala od června 2011 do srpna loňského roku. Novostavba je součástí univerzitního kampusu v Pasteurově ulici, stála 346 milionů korun. Budovu pro školu postavila firma Unistav. Autorem návrhu je liberecká společnost SIAL architekti a inženýři.

 
 
 
 

Multifunkční informační a vzdělávací centrum UJEP v Ústí nad Labem

Multifunkční centrum bylo slavnostně otevřeno 21. března. Stavba trvala od června 2011 do srpna loňského roku. Novostavba je součástí univerzitního kampusu v Pasteurově ulici, stála 346 milionů korun. Budovu pro školu postavila firma Unistav. Autorem návrhu je liberecká společnost SIAL architekti a inženýři.Multifunkční informační a vzdělávací centrum v kampusu UJEP, vizualizace - SIAL architekti a inženýři
(ČTK) - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) včera oficiálně představila budovu Multifunkčního informačního a vzdělávacího centra. ČTK o tom informovala mluvčí UJEP Jana Šiková.

"Centrum zahrnuje vzdělávací kapacity, rektorát UJEP s jeho administrativním zázemím, univerzitní Centrum celoživotního vzdělávání, Centrum informatiky a Vědeckou knihovnu UJEP," vyjmenovala Šiková. Je tam také několik aul a velkých poslucháren. Do Červené auly se vejde 315 lidí, Zelený sál pojme 190 posluchačů, Fialový a Purpurový sál mají po 90 sedadlech.

Od loňského září se do novostavby stěhoval rektorát univerzity, ten dříve sídlil v Hoření ulici na Severní Terase. "Vedení UJEP, jednotlivá oddělení a odbory rektorátu postupně opustily původní pracoviště a v listopadu 2012 již rektorát kompletně pracoval na nové adrese," řekla mluvčí.

Náročné bylo stěhování knihovních fondů z jednotlivých fakult univerzity do nového společného pracoviště Vědecké knihovny UJEP. Byla vybudována na 14 až 16 metrů vysokých pilotech nad stávajícím třípodlažním objektem budovy, v níž sídlí fakulta sociálně ekonomická. Na konci ledna byla Vědecká knihovna UJEP otevřena do zkušebního provozu. V únoru bylo v suterénu nové knihovny otevřeno Univerzitní knihkupectví, které se tam přestěhovalo ze středu města z Brněnské ulice.Aby mohla stavba vzniknout, muselo se nejdříve zbourat několik budov bývalé ústecké nemocnice, v jejímž areálu univerzitní kampus UJEP vzniká. Šiková uvedla, že se boural objekt záchranky, pavilon C, v němž byly operační sály, nemocniční lékárna, budova rentgenů a spojovací koridor mezi budovou nemocničního vzdělávacího střediska, operačními sály a budovou A.

knihovna knihovna

Doplněno Stavbaweb:
Kampus UJEP

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz