Multifunkční projekt CENTRUM PIVOVAR DĚČÍN

Multifunkční projekt CENTRUM PIVOVAR DĚČÍN

(1. 11. 2012) V Děčíně začala přestavba pivovaru na obchodní centrum. Pod architektonickým návrhem je podepsán arch. Václav Hlaváček ze Studia acht. V areálu by měly být kromě obchodů i společenské prostory a v malém měřítku by se mělo obnovit vaření piva, kterým by měla být zásobována místní restaurace. Autoři projektu slibují zachování většiny cenných historických prvků areálu a tvrdí, že je to v regionu zatím ojedinělý přístup. Investorem je společnost Centrum Pivovar, a. s. společně s uzavřeným investičním fondem RSJ Private Equity (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Multifunkční projekt CENTRUM PIVOVAR DĚČÍN

V Děčíně začala přestavba pivovaru na obchodní centrum. Pod architektonickým návrhem je podepsán arch. Václav Hlaváček ze Studia acht. V areálu by měly být kromě obchodů i společenské prostory a v malém měřítku by se mělo obnovit vaření piva, kterým by měla být zásobována místní restaurace. Autoři projektu slibují zachování většiny cenných historických prvků areálu a tvrdí, že je to v regionu zatím ojedinělý přístup. Investorem je společnost Centrum Pivovar, a. s. společně s uzavřeným investičním fondem RSJ Private Equity (doplněno Stavbaweb).
(ČTK) - Starý děčínský pivovar v Podmoklech by se měl změnit do konce roku 2013 na nové obchodní centrum. Celý projekt by měl vyjít na asi 700 milionů korun, z toho zhruba 80 milionů stálo pořízení objektu, řekl ČTK jeden z investorů Vojtěch Ryvola.

Ryvola je jedním z hlavních organizátorů projektu. Peníze si vydělal po revoluci na správě budov; původně malá firma s jeho příjmením v názvu rostla až do roku 2007, kdy ji od něj a jeho bratra koupila ISS Facility Services. Podle Ryvoly měla firma před prodejem obrat 540 milionů korun. Pak se rozhodl pro obchodní centrum. Nakonec si na jeho přeměnu vybral zpustlý děčínský pivovar, za nějž utratil zhruba 80 milionů korun.

"Když jsem si vybíral, kde bych rád něco takového postavil, tak jsem si vzal seznam měst nad 50.000 obyvatel a jediný volný byl Děčín," řekl dnes Ryvola novinářům. "Ještě je to Frýdek, ale tam se podobný projekt už připravoval, no a pak je to ještě Havířov, jenže tam lidé spí a jezdí nakupovat do Ostravy," dodal. V Děčíně větší obchodní centrum není, i když tam fungují tři klasické hypermarkety. Ryvola si sehnal finanční partnery a založil s nimi společnost Centrum Pivovar. Ta v předchozích měsících areál vyčistila a teď začíná stavět.

"Zbyly všechny historické objekty, které měly historickou cenu. Doplňkové budovy, které ji neměly, už tu nejsou, šlo o pivovarské sklepy, zásobník na topný olej a kotelnu. Byl to takový slepenec podobný vlaštovčímu hnízdu," řekl Ryvola. Historické budovy z 19. století by měly tvořit zhruba třetinu areálu. Autoři projektu slibují citlivé spojení staré a nové architektury, což by měl být podle nich v severočeském prostoru unikát. V jedné z budov má vzniknout i společenský sál a hospoda, napojená na malou varnu piva. Zachována by měla být i pivovarská brána z roku 1905.

Celý projekt pracuje se zhruba 700 miliony korun, řekl ČTK Ryvola. Centrum má nabídnout asi 200 pracovních míst a hotové by mělo být na přelomu roků 2013 a 2014.

"Do měsíce bychom měli mít obsazeno okolo 66, 68 procent plochy. Lidé nevěřili, že to vůbec začne, takže se ozývají až teď," uvedl. Základem nabídky obchodů by měl být supermarket, jehož konkrétní provozovatel by měl vzejít ze tří adeptů, jména některých řetězců jsou ale už jistá. Je mezi nimi sportovní řetězec Hervis, textilní H&M či Grand Optical. "Základ, ty velké nájemce, už máme skoro pohromadě. Teď budeme hledat nájemce hlavně pro prostory od 30 do 100 metrů," dodal Ryvola.zdroj vizualizací: Centrum Pivovar, a. s.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz