Multioborový pavilon v pardubické nemocnici je z poloviny hotový

Multioborový pavilon v pardubické nemocnici je z poloviny hotový

(14. 3. 2014) (ČTK) - Multioborový pavilon v Krajské nemocnici Pardubice je více než z poloviny hotový. Dokončená je hrubá stavba a dělníci pracují zejména v interiérech budoucího zdravotnického zařízení. První pacienty by mělo nové zázemí přivítat na začátku příštího roku, řekli ve středu 11. března ČTK zástupci stavební firmy a nemocnice. Zhotovitelem stavby je společnost PKS stavby ze Žďáru nad Sázavou. Ta zvítězila ve výběrovém řízení v konkurenci 24 nabídek. Autorem projektu je pražský ateliér Helika (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Multioborový pavilon v pardubické nemocnici je z poloviny hotový

(ČTK) - Multioborový pavilon v Krajské nemocnici Pardubice je více než z poloviny hotový. Dokončená je hrubá stavba a dělníci pracují zejména v interiérech budoucího zdravotnického zařízení. První pacienty by mělo nové zázemí přivítat na začátku příštího roku, řekli ve středu 11. března ČTK zástupci stavební firmy a nemocnice. Zhotovitelem stavby je společnost PKS stavby ze Žďáru nad Sázavou. Ta zvítězila ve výběrovém řízení v konkurenci 24 nabídek. Autorem projektu je pražský ateliér Helika (doplněno Stavbaweb).


"Předpoklad termínově, který máme od dodavatele, je říjen tohoto roku. My budeme potřebovat nějaký čas na přípravu stěhování oddělení. Optimální termín stěhování by byl prosinec, kdy výkonnost oddělení není tak napjatá. Doufám, že od 1. ledna budeme v nových prostorách," řekl ředitel nemocnice Tomáš Gottvald.

Cílem nemocnice je centralizace příbuzných oborů. Do nového pavilonu se přemístí oddělení plicních nemocí a tuberkulózy, infekční oddělení, stomatochirurgie a zubní pohotovost. Pavilon poskytne dvoulůžkové pokoje, dosud pacienti leží na pokojích i po čtyřech.

V budoucnu může objekt sloužit i jiným oddělením při další fázi rekonstrukce nemocnice. Stávající objekty nejspíš čeká demolice, protože jsou již ve špatném stavu.

"Tato stavba je prvním krůčkem. Až velmi bolestně nám chybí centrální příjem pacientů. Optimální by bylo, kdyby došlo během deseti až 20 let k centralizaci akutních oborů, abychom neměli osm devět kontaktních míst pro záchrannou službu," řekl Gottvald.

Nový pavilon je největší investicí v nemocnici za posledních deset let. Naposledy se před lety kompletně opravovala porodnice a gynekologie. Původní rozpočet stavebních prací pavilonu činil 306 milionů korun. Stavební práce nakonec vyjdou na 192 milionů korun. Zatím se žádné vícepráce nevyskytly.

"Částka stavebních prací se dominantně snížila díky situaci na stavebním trhu. Zdravotnické vybavení je vysoutěženo za standardní ceny," řekl Gottvald.

Na výstavbu a vybavení pavilonu získal Pardubický kraj 171 milionů korun z evropských dotací. Stavební firma začala v dubnu loňského roku a dosud dokončila hrubou stavbu, zhotovuje střešní konstrukce, dělníci montují vzduchotechniku, topení, dělají elektroinstalace.

"Ještě budeme dodělávat omítky, sádrokartonové příčky, obklady, dlažby a následně záchody, umyvadla, světla nebo vypínače. Je hotová více než polovina prací," řekl ČTK Martin Hucek, vedoucí projektu ze společnosti PKS Stavby.

Podle mluvčího nemocnice Dušana Korela pacienty stavební ruch omezuje jen minimálně. Objekt je oplocený, jen občas musejí zajíždět na stavbu velké jeřáby a nákladní vozidla. Na stavbě momentálně pracuje asi 50 dělníků.

Související články:
Nový multioborový pavilon pardubické nemocnice 11.6.2013

Doplněno Stavbaweb:

Technické údaje stavby
Název stavby Pardubická krajská nemocnice, a.s. – multioborový pavilon
Druh stavby Novostavba
Místo stavby Pardubická krajská nemocnice, a.s., Kyjevská 44, Pardubice
Investor Pardubický kraj
Zhotovitel PKS stavby a.s. Brněnská 126/38, Žďár nad Sázavou, 591 39
Zpracovatel projektové dokumentace HELIKA, a. s., Beranových 65, 199 21 Praha-Letňany
Předání staveniště dle smlouvy o dílo 2. 4. 2013
Termín dokončení dle smlouvy o dílo 2. 10. 2014
 
Kapacitní údaje
Obestavěný prostor - celkem 19378,7 m3
Zastavěná plocha 1050,0 m2
Celková užitná plocha   4474,9 m2
Počet podlaží 1 PP a 4 NP
Cena stavby celkem    102 237 598 Kč bez DPH
 
Původně předpokládané náklady včetně vybavení  306 mil. Kč včetně DPH
Z toho dotace ROP       260 mil. Kč včetně DPH
 
Aktuální náklady včetně vybavení     201 mil.Kč včetně DPH
Z toho dotace ROP       171 mil. Kč včetně DPH
zdroj: Nemocnice Pardubice

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz