Mup-arq: hotel Virua ve Španělsku

Mup-arq: hotel Virua ve Španělsku

(12. 3. 2013) Novostavba hotelu v historickém vinařském městě Villabuena de Álava

 
 
 
 

Mup-arq: hotel Virua ve Španělsku

Novostavba hotelu v historickém vinařském městě Villabuena de ÁlavaViura Hotel
architekt: mup-arq
foto: Virua hotel

mup-arq: viura hotel, spain
Projekt využívá členitosti krajiny ve Villabueně de Álava v severním Španělsku. Domácí architektonická  kancelář MUP-ARQ umístila hotel Viura vedle kostela a náměstí s výhledem na město. Projekt vystavuje architektonickou integraci různých konstrukčních strategií a materiálů, jak cizách, tak místních. Nižší patro se zařezává do skalnaté stráně, kámen tvoří jeho přírodní základy. Nachází se tu restaurace, tělocvična, kavárna, informace a IT zóna. V horních patrech je 33 pokojů v kategoriích standard, de luxe a apartmán (suite). Celý objekt se s respektem drží na nižší výšce než kostel, jak je tradičním zvykem. Dynamická sestava podivně tvarovaných hranolů vypadá jako svržená ze srázu. Betonové a cortenové panely tvoří barevnou dualitu fasády, což se projevuje i v interiéru, kde je zdůrazněna jejich přirozená textura. K pokojům hosty přivádí komunikace, která vede přes vnitřní atrium, ozeleněné venkovní prostory a terasy, které jsou jakousi vertikální zahradou.

Konstrukce dosahuje certifikát nejvyšší energetické účinnosi. kotel na biomasu využívá jako palivo olivové pelety. Vyhřívání objektu zajišťují rozvody v podlahách. V hotelu se nabízejí jen místní produkty. Hotel je klientem i vlastním výrobcem, vyrábí a prodává vlastní vinnou sůl. V hotelu je možné si zdarma půjčit kolo, čímž hotel podporuje čistou dopravu, která napomáhá vinařské krajině i uchování originality španělského města. 


řady naskládaných hranolů tvoří primární prostory


vyskládaná fasáda, v kontextu


terasa apartmánu, soukromý balgón


balkon s výhledem na město


restaurace, venkovní část restaurantu a hala


mix textur přírodního dřeva, betonu a kamene, informace a počítače


schodiště k ložnicím, vstup do pokoje z venku


deluxe

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz