MY DVA group: interiér Mateřské školy Slivenec

MY DVA group: interiér Mateřské školy Slivenec

(4. 9. 2014) V loňském roce byla ve Slivenci otevřena nová školka pro 112 dětí, která vyřešila dlouholetý problém s nedostatečnou kapacitou míst ve školkách v obci a okolí. Dvoupodlažní objekt je energeticky pasivní a pro jeho stavbu byly použity materiály s co nejmenší ekologickou stopou. Charakter stavby si při navrhování interiéru vyžádal individuální přístup respektující celkový koncept školky. Vše vyřešil modulární stavebnicový systém Fantasy plně vyhovující i požadavkům zadavatele na hravý, barevný a variabilní prostor, který by na atypickou školku navázal i vizuálně a nastavil nové standardy pro dětsky přívětivé a bezpečné interiéry.

 
 
 
 

MY DVA group: interiér Mateřské školy Slivenec

V loňském roce byla ve Slivenci otevřena nová školka pro 112 dětí, která vyřešila dlouholetý problém s nedostatečnou kapacitou míst ve školkách v obci a okolí. Dvoupodlažní objekt je energeticky pasivní a pro jeho stavbu byly použity materiály s co nejmenší ekologickou stopou. Charakter stavby si při navrhování interiéru vyžádal individuální přístup respektující celkový koncept školky. Vše vyřešil modulární stavebnicový systém Fantasy plně vyhovující i požadavkům zadavatele na hravý, barevný a variabilní prostor, který by na atypickou školku navázal i vizuálně a nastavil nové standardy pro dětsky přívětivé a bezpečné interiéry.

Adresa: ZŠ a MŠ Praha – Slivenec, Ke Smíchovu 16, Praha 5
Investor: Městská část Praha-Slivenec
Autor: MY DVA group a.s.
Realizace: 2013
V každém podlaží jsou dvě třídy určené pro 28 dětí. Všechny třídy mají kromě denní a spací místnosti vlastní šatny, sociální, stravovací a technické zázemí. Uspořádání jednotlivých oddělení je shodné, navzájem se liší různou barevností nábytku. Denní místnosti jsou vybaveny stoly s výškově stavitelnou kovovou podnoží. Umakartová deska těchto stolů s HPL povrchem (vysokotlaký laminát) a bukovým nákližkem vykazuje zvýšenou odolnost proti mechanickému poškození a vlhkosti. Židle s pružnou kovovou podnoží a ergonomicky tvarovaným sedákem podporují správné držení těla při práci vsedě. S ohledem na maximální bezpečnost jsou kovové panty otočných dveří opatřeny tlumiči pro bezpečné dovírání. Nábytková kolečka jsou bržděná a mají pogumovaný povrch.Dětmi nejoblíbenějšími se staly mobilní skříně se speciální úchytkou poskytující kombinovaný úložný prostor. Tyto skříně tvořící vlastně variabilní systém skříní Fantasy letos získal designérské ocenění Red Dot Award: Winner 2014. Hravost a praktičnost skříní Fantasy zdokonaluje varianta s magnetickými zády. Toto provedení umožňuje použití magnetických stavebnic a podtrhuje edukační charakter výrobku. Speciálně navržená úchytka zapuštěná do hrany dvířek eliminuje nebezpečí úrazu a svojí vizuální podobou vytváří specifický prvek skříní. Fantasy také nabízí uživatelům příležitost podílet se na charakteru daného interiéru a dotvořit ho podle vlastních představ. Skříně je možné opatřit originálně navrženou grafikou ve formě fóliopolepu.
Více na www.furniture-fantasy.com
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz