Na Třebíčsku bude obnovena rozhledna na vrchu Mařenka

Na Třebíčsku bude obnovena rozhledna na vrchu Mařenka

(28. 4. 2011) Na Mařence, nejvýše položeném místě Třebíčska s nadmořskou výškou 711 metrů, vznikne rozhledna s kovovou konstrukcí a obvodovým pláštěm z kamene. Na jejím vrcholu bude zastřešené vyhlídkové molo. Turisté toto místo už teď často vyhledávají. Kolem vedou pěší trasy a cyklotrasy. Na vrcholu končí naučná stezka, která teď bude dovybavena mobiliářem.

 
 
 
 

Na Třebíčsku bude obnovena rozhledna na vrchu Mařenka

Na Mařence, nejvýše položeném místě Třebíčska s nadmořskou výškou 711 metrů, vznikne rozhledna s kovovou konstrukcí a obvodovým pláštěm z kamene. Na jejím vrcholu bude zastřešené vyhlídkové molo. Turisté toto místo už teď často vyhledávají. Kolem vedou pěší trasy a cyklotrasy. Na vrcholu končí naučná stezka, která teď bude dovybavena mobiliářem.

Jihlava, 27. dubna (ČTK) - Na vrchu Mařenka na Třebíčsku bude znovu vybudována rozhledna. Původní věž se zřítila v 50. letech minulého století. Na novou vyhlídku, která bude vysoká 31 metrů, dostanou obce z okolí tři miliony korun z evropského Regionálního operačního programu. V tomto programu teď uspěly i další projekty z Vysočiny zaměřené na turistiku, sdělila dnes ČTK Kateřina Kurková z úřadu regionu soudržnosti Jihovýchod.

Původní rozhlednaZ rozhledny na hoře Mařenka bylo podle pamětníků za dobrého počasí vidět až do Rakouska, stavba se zřítila během velké bouřky. Podle Kurkové už bylo několik pokusů o obnovu rozhledny. Peníze se nyní podařilo získat mikroregionu Podhůří Mařenky, který spojuje obce Rokytnice nad Rokytnou, Markvartice, Předín, Štěměchy, Čáslavice, Římov a Chlístov. Přípravy na stavbu nové rozhledny se táhnou od roku 2003, kdy si mikroregion nechal zpracovat projektovou dokumentaci.
Mezi další projekty, které nyní získaly dotaci z regionálního operačního programu, patří značení lyžařských tras na Žďársku, naučná stezka kolem říčky Kamenice v Kamenici nad Lipou a poznávací stezka Jana Zrzavého v Okrouhlici. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz