Nádraží v Křižanově

Nádraží v Křižanově

Křižanov

(11. 11. 2021) knesl kynčl architekti

   
 
 
 
 

Nádraží v Křižanově

Původní výpravní budova železniční stanice Křižanov byla postavena roku 1955, leží na celostátní trati Kúty - Brno - Havlíčkův Brod a je přestupním uzlem vlakové dopravy v oblasti Velkého Meziříčí a Studence. Je tu také napojení na autobusové linky zajišťující dopravu cestujících do okolních měst a obcí. Průměrná denní frekvence na této železniční stanici je 660 cestujících denně.


Projekt řešil nové prostory pro veřejnost – čekárnu a veřejné WC, součástí rekonstrukce bylo i oddělení podchodu od venkovního prostředí, nová keramická dlažba na podlaze a keramický obklad na stěnách. Na pozemku, uvolněném demolicí původní výpravní budovy, jsou nové zpevněné plochy, zelené plochy, krytá stání pro kola a sklad pro přilehlou zahrádku. Veřejně přístupné plochy jsme řešili jako bezbariérové.

Autorská zpráva
Foto: Ateliér Brunecký


Rekonstrukce a optimalizace budovy železniční stanice Křižanov
Klient:
Správa železnic
Autoři: knesl kynčl architekti / Jiří Knesl, Jakub Kynčl, Jan Tesárek 
Spolupráce: Roman Seiter – stavebně konstrukční řešení; Ladislav Huf – PBŘ; Jiří Reitknecht a Filip Kupka / BRES – ZTI,  ÚT, PENB, plynoinstalace; Tibor Stroh / AZ Klima – VZT; Jiří Šipr / IXPROJEKTA – elektroinstalace; Miroslav Frič / AKUSTING – hluková studie; Rudolf Hlaváč – rozpočet; Roman Adámek / Výzkumný Ústav Železniční – interoperabilita; Bohumila Dvořáková – krajinná architektura; Jiří Šťastný – ZOV
Dodavatel: FIRESTA – Fišer, rekonstrukce, stavby
Plocha pozemku: 1490 m2
Zastavěná plocha: 697 m2
Hrubá podlažní plocha: 1768 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2021

 
 
 
 
49.3885822
16.1096068
Nádraží v Křižanově

Nádraží v Křižanově
Křižanov

Komentáře ke článku

 
 
 
 

11. 11. 2021 19:31:40. Re: Nádraží v Křižanově. Jitka

 
 
 
 

11. 11. 2021 19:31:40. Re: Nádraží v Křižanově. Jitka

  Chybí mi informace, co všechno dnes v té "bývalé výpravní" budově je, Když už je tedy v článku zmínka, že bývala výpravní.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz