Nájemní byt v Karlíně

Nájemní byt v Karlíně

Praha - Karlín

(8. 3. 2019) Mimosa architekti

   
 
 
 
 

Nájemní byt v Karlíně

Jednoduché prostorové řešení využívá daností prostoru, byt jsme navrhli tak, aby poskytoval komfortní bydlení jednotlivci nebo dvojici žijící v centru města. Změnou dispozice se byt prosvětlil a otevřel, pro původní kuchyni nedostatečný prostor se ukázal být zcela dostatečným pro koupelnu a šatnu ložnice. Kuchyň se stala součástí hlavního obytného prostoru, se kterým je propojen také pracovní kout a díky velkorysým posuvným dveřím i ložnice. Nechybí dostatečné úložné prostory, malý stolek pro běžné využití je možné snadno rozložit do dvojnásobné velikosti – třeba pro setkání s přáteli.
Atmosféra interiéru se odvíjí od použití klasických materiálů, jakými jsou teraco, bílé keramické obklady menšího čtvercového formátu, dřevo, a jejich kvalitního řemeslného opracování. Střízlivé materiálové řešení umožňuje nájemci bytu jeho snadné „zosobnění“ – třeba obrazy, pro které je ponechán dostatek místa.

Autorská zpráva
Foto: Eva Vopátková


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz