Náměstí Svobody ve Vsetíně s novým povrchem i mobiliářem

Náměstí Svobody ve Vsetíně s novým povrchem i mobiliářem

(5. 11. 2013) (ČTK) - Opravené náměstí Svobody ve Vsetíně se ve čtvrtek otevře lidem. Jeho podobu ovlivnili při veřejných projednáváních i místní obyvatelé. Mlatový povrch, který lidé kritizovali nejvíce, nahradila dlažba a tráva. Bohatší je oproti původnímu stavu také mobiliář, sdělila ČTK mluvčí radnice Jana Čadová.

 
 
 
 

Náměstí Svobody ve Vsetíně s novým povrchem i mobiliářem

(ČTK) - Opravené náměstí Svobody ve Vsetíně se ve čtvrtek otevře lidem. Jeho podobu ovlivnili při veřejných projednáváních i místní obyvatelé. Mlatový povrch, který lidé kritizovali nejvíce, nahradila dlažba a tráva. Bohatší je oproti původnímu stavu také mobiliář, sdělila ČTK mluvčí radnice Jana Čadová.


Náměstí bylo rekonstruováno už před dvěma lety. Architekt Igor Kovačevič ho podle tehdejšího zadání vedení města pojal jako pietní místo vážící se na památník osvoboditelů. "Zvolený mlatový povrch však nebyl funkční, za deště byl bahnitý, za sucha naopak prašný. Občané z tohoto důvodu nešetřili na adresu města kritikou," uvedla Čadová. V centru města se uskutečnilo také několik protestních happeningů.

S výslednou podobou nebylo spokojené ani nové vedení radnice. "Proto jsme uspořádali sérii veřejných diskusí, z nichž vzešel nový společný návrh, a to vytvořit odpočinkovou zónu, která bude propojena s parkem. Ten pak architekt Kovačevič následně dopracoval," uvedla starostka Iveta Táborská (ODS).

Stavební práce začaly v létě. Na náměstí přibyla relaxační zóna i místo pro hry dětí. Obnova si vyžádala 3,2 milionu korun.

Zpřístupnění opraveného náměstí doplní ve čtvrtek odpoledne koncert skupiny Dareband. Lidé budou moci ochutnat fairtradovou kávu i mluvit se zástupci města. "Představeny zde také budou další tři velké investiční projekty, a to revitalizace Kolonky, rekonstrukce parku u trati mezi sídlišti Rybníky a Trávníky a již zahájená rekonstrukce koupaliště u průmyslovky na sportovně-rekreační areál," uvedla Čadová.

Související články:

 


původní mlatový povrch (vlevo) a po úpravě (vpravo)

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz