Náměstí Svobody ve Vsetíně s novým povrchem i mobiliářem

Náměstí Svobody ve Vsetíně s novým povrchem i mobiliářem

 
 
 
 

Náměstí Svobody ve Vsetíně s novým povrchem i mobiliářem

(ČTK) - Opravené náměstí Svobody ve Vsetíně se ve čtvrtek otevře lidem. Jeho podobu ovlivnili při veřejných projednáváních i místní obyvatelé. Mlatový povrch, který lidé kritizovali nejvíce, nahradila dlažba a tráva. Bohatší je oproti původnímu stavu také mobiliář, sdělila ČTK mluvčí radnice Jana Čadová.


Náměstí bylo rekonstruováno už před dvěma lety. Architekt Igor Kovačevič ho podle tehdejšího zadání vedení města pojal jako pietní místo vážící se na památník osvoboditelů. "Zvolený mlatový povrch však nebyl funkční, za deště byl bahnitý, za sucha naopak prašný. Občané z tohoto důvodu nešetřili na adresu města kritikou," uvedla Čadová. V centru města se uskutečnilo také několik protestních happeningů.

S výslednou podobou nebylo spokojené ani nové vedení radnice. "Proto jsme uspořádali sérii veřejných diskusí, z nichž vzešel nový společný návrh, a to vytvořit odpočinkovou zónu, která bude propojena s parkem. Ten pak architekt Kovačevič následně dopracoval," uvedla starostka Iveta Táborská (ODS).

Stavební práce začaly v létě. Na náměstí přibyla relaxační zóna i místo pro hry dětí. Obnova si vyžádala 3,2 milionu korun.

Zpřístupnění opraveného náměstí doplní ve čtvrtek odpoledne koncert skupiny Dareband. Lidé budou moci ochutnat fairtradovou kávu i mluvit se zástupci města. "Představeny zde také budou další tři velké investiční projekty, a to revitalizace Kolonky, rekonstrukce parku u trati mezi sídlišti Rybníky a Trávníky a již zahájená rekonstrukce koupaliště u průmyslovky na sportovně-rekreační areál," uvedla Čadová.

Související články:

 


původní mlatový povrch (vlevo) a po úpravě (vpravo)

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.