Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec

Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec

(24. 4. 2017) Obermeyer Helika

   
 
 
 
 

Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec

Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika se zúčastnila architektonické soutěže na rekonstrukci Krajské nemocnice Liberec. Mezi třinácti soutěžními návrhy, které posuzovala porota složená z odborníků, představitelů nemocnice i regionálních zastupitelů, se umístila mezi šesti nejlepšími týmy. 
Základní myšlenkou návrhu je, že moderní nemocnice představuje živý organismus, který se neustále vyvíjí. „Naším cílem bylo vytvoření funkčních celků, příjemného pobytového prostoru pro pacienty i přívětivého pracovního prostředí pro zaměstnance,“ uvádí Ing. arch. Pavlína Pospíšilová, vedoucí ateliéru architektury a spoluautorka konceptu. Návrh spočívá v přehledném uspořádání areálu nemocnice, jehož těžištěm by měl být urgentní příjem s novým heliportem, na nějž postupně navazují další provozy propojené novou páteří vedenou středem nemocnice. Podle plánu by se měly původní objekty postupně vyměnit za zcela nové. Součástí návrhu je také nové čtvercové náměstí se zelení, které plní rovněž funkci hlavního vchodu do nemocnice.
Společnost Obermeyer Helika vycházela při tvorbě svého návrhu ze svých zkušeností se zdravotnickými objekty. Na svém kontě má do této chvíle téměř tři desítky zdravotnických projektů v ČR i v zahraničí, například rekonstrukci pavilonu dětské kliniky Fakultní nemocnice Motol v Praze nebo traumacentrum Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. „Účast v této architektonické soutěži pro nás byla výzva, kterou jsme právě vzhledem k našim značným zkušenostem rádi přijali. Naše umístění nás velmi těší, nicméně ještě větší radost máme z toho, že některé z našich podnětů a nápadů budou pravděpodobně využity i při samotné realizaci rekonstrukce, jak naznačili představitelé liberecké nemocnice,“ uvedla Pavlína Pospíšilová.

Tisková zpráva

Autoři: Pavlína Pospíšilová, Ondřej Míčka, Aleš Nedvídek; spolupráce – Tereza Drahošová, Tomáš Janeček, Josef Kříž, Jana Pražáková, Zdeněk Sůva, Petr Vašina

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz