Návrh na záchranu Hadích lázní v Teplicích památkáři zamítli

Návrh na záchranu Hadích lázní v Teplicích památkáři zamítli

U Hadích lázní 1118, 415 01 Teplice

(31. 1. 2017) Investor ho bude muset přepracovat.

   
 
 
 
 

Návrh na záchranu Hadích lázní v Teplicích památkáři zamítli

(ČTK) - Návrh na záchranu chátrajících klasicistních Hadích lázní bude muset zřejmě investor přepracovat. Památkáři krajského úřadu potvrdili zamítavé stanovisko teplických kolegů k návrhu na rekonstrukci. ČTK to řekla mluvčí krajského úřadu Lucie Dosedělová.

"Pořád máme zájem na tom, aby se provoz Hadích lázní obnovil a budova se opravila. Chceme být investorovi nápomocni, pokud by chtěl připravit novou studii, která by byla v souladu s památkovou péčí,"
popsala mluvčí.

Zdevastovanou budovu v lázeňském centru koupila společnost JTH podnikatele Jaroslava Třešňáka a jeden z návrhů na rekonstrukci předložila teplickým památkářům. Těm se však některé navrhované zásahy nelíbily a vydali zamítavé stanovisko, které nyní potvrdil krajský úřad.

Klasicistní budova po několika přestavbách přestala sloužit svému původnímu účelu na přelomu tisíciletí. Společnost JTH ji koupila v roce 2006. "Náš projekt počítá s tím, že se v Hadích lázních budou ambulantně léčit děti s nějakým postižením. Využívat chceme čínskou, ruskou i českou metodu léčby," řekl novinářům před Vánocemi novinářům Třešňák.

Pod objektem je pramen, který by mohly lázně čerpat, objekt je napojen i na hlavní rozvod lázeňských pramenů. Firma má na opravu 200 milionů.

Doplněno Stavbaweb:
Přízemní budova postavená v l. 1838-39 správou velkostatku a obcí Šanov (dnes je čtvrtí Teplic). Do stávající podoby byly přestavěny v letech 1838 až 1839 s průčelím do ulice, které daly lázně jméno, Hadí. Hlavní průčelí se obrací do parku. Ve středové části je umístěn portikus tvořený 8 korintizujícími sloupy nad sebou. Jsou nádherným příkladem klasicistní budovy.
Své jméno získaly díky prohlubni s teplou vodou u budovy, kam se údajně stahovali hadi.
Zanedbaná a prázdná budova je státem chráněná kulturní památka (č. 42821/5-2504), v seznamu vedena od 3. 5. 1958.
Po privatizaci roku 1990 byly opuštěny, jako lázně nyní nefungují.

iTeplice.cz: Hadí lázně v Šanově


Autorem projektu rekonstrukce lázní je teplický atelier MISe.
Projekt najdete na stránkách atelieru ZDE.
Vizualizace návrhu rekonstrukce lázní najdete i na stránkách Teplického deníku ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
50.6413993
13.8403096
Návrh na záchranu Hadích lázní v Teplicích památkáři zamítli

Návrh na záchranu Hadích lázní v Teplicích památkáři zamítli
U Hadích lázní 1118
415 01 Teplice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

31. 1. 2017 14:29:36. Re: Návrh na záchranu Hadích lázní v Teplicích památkáři zamítli. Jiří Kalvach

  Napadlo mne jen tak mimochodem, jest-li pan Třešňák není také napojen na muslimské obchodní kruhy, které snad i tyto lázně hodlají koupit a využívat pro své utečence a arabské hosty. Nic nového, lázně Klimkovice u Ostravy jsou již plně arabské, Karlovy Vry budou na tom stejně za několik let, protože Rusové je pomalu opouští. Jak kdysi řekl M.Kaddáfí-my máme času dost...... Škoda že už nežije, mohl pomáhat i imigrací a sledovat, jak se jeho předpovědi naplňují. Měl by radost, v Libyii by nebyla válka a mohlo by se tam ubytovat 10 milionů utečenců z Afrických zemí.

31. 1. 2017 14:44:23. Re: Re: Návrh na záchranu Hadích lázní v Teplicích památkáři zam... hippie

  Jen tak mimochodem tady žvaníte nesmysly, které navíc s tématem nijak nesouvisí.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.