Návrh Územního plánu Plzeň představí výstava v Atriu Měšťanské besedy

Návrh Územního plánu Plzeň představí výstava v Atriu Měšťanské besedy

(23. 10. 2014) Plzeň, 21. 10. 2014 – Seznamte se s návrhem Územního plánu Plzeň a navštivte na přelomu října a listopadu Atrium Měšťanské besedy. Najdete zde celou výkresovou část právě projednávaného návrhu územního plánu města a na doplňujících panelech také informace o tom, co je to vlastně územní plán, k čemu slouží a jaké jsou základní principy jeho tvorby. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 24. října v 15 hodin. Vstup do Atria bude zdarma, otevřeno denně do 3. listopadu od 8 do 21 hodin. Poté se výstava přesune na chodby budovy Technického úřadu Magistrátu města Plzně ve Škroupově ulici.

 
 
 
 

Návrh Územního plánu Plzeň představí výstava v Atriu Měšťanské besedy

Plzeň, 21. 10. 2014 – Seznamte se s návrhem Územního plánu Plzeň a navštivte na přelomu října a listopadu Atrium Měšťanské besedy. Najdete zde celou výkresovou část právě projednávaného návrhu územního plánu města a na doplňujících panelech také informace o tom, co je to vlastně územní plán, k čemu slouží a jaké jsou základní principy jeho tvorby. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 24. října v 15 hodin. Vstup do Atria bude zdarma, otevřeno denně do 3. listopadu od 8 do 21 hodin. Poté se výstava přesune na chodby budovy Technického úřadu Magistrátu města Plzně ve Škroupově ulici.

„Chceme s návrhem seznámit co nejširší veřejnost, a proto nás těší, že výstavu uvidí i návštěvníci Měšťanské besedy v rámci celodenních prohlídek, které město připravilo k oslavě vzniku republiky,“ říká ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká. Prohlídky Měšťanské besedy s průvodcem zdarma se konají od 9 do 15:30 hodin. Časové vstupenky je třeba předem vyzvednout v Meeting pointu na náměstí Republiky.

Na listopad chystá Útvar koncepce a rozvoje města Plzně také speciální přílohu k návrhu územního plánu města do Radničních listů a na středu 29. října připravil odborný workshop pro architekty, urbanisty a další související profese.

„Je ve vlastním zájmu každého, aby se s územním plánem seznámil a vyvaroval se tak případů, které zdaleka nejsou ojedinělé. Stává se, že si třeba budoucí stavebník koupí pozemek, který se mu prostě líbí, pořídí si projektovou dokumentaci například na rodinný dům a teprve při podání žádosti na stavebním úřadu zjistí, že umístění rodinného domu na pozemku není v souladu s územním plánem,“ vysvětluje důležitost znalosti základní územně-plánovací dokumentace města architektka Irena Králová z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně. Doplňuje také, že výstava vysvětlí i důvody, proč se zpracovává nový územní plán, kdo ho pořizuje, kdo zpracovává a kdo schvaluje a jaký je průběh prací.

Co je to územní plán a k čemu slouží?
Územní plán je základní územně-plánovací dokumentace, která navrhuje podobu měst a vesnic. Územní plán je velmi zjednodušeně řečeno jakýsi „zákon o využití území města, vesnice“, v tomto případě tedy území města Plzně. Slouží například projektantům při zpracování návrhů staveb a úředníkům stavebních úřadů při jejich posuzování. Majitelé nemovitostí v něm naleznou důležité informace o využitelnosti svého pozemku nebo zásady rozvoje dané lokality či jejího okolí. Investorům poskytuje základní informace o možnostech využití území a budoucí zástavbě. Územní plán řeší vztah veřejných a soukromých zájmů v území.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz