Návrh zklidnění centra Plzně v radě neuspěl, půjde zastupitelům

Návrh zklidnění centra Plzně v radě neuspěl, půjde zastupitelům

(29. 8. 2013) (ČTK) - V plzeňské radě neuspěl návrh koncepce zklidnění dopravy v centru města. Pro materiál, který počítal například s vytvořením sítě pěších zón v historickém středu i novou organizací dopravy, hlasovali jen dva radní z devíti. Náměstek primátora Petr Rund (ODS), který koncepci předložil, ji přesto chce dát 5. září k projednání zastupitelům. Řekl to novinářům.

 
 
 
 

Návrh zklidnění centra Plzně v radě neuspěl, půjde zastupitelům

(ČTK) - V plzeňské radě neuspěl návrh koncepce zklidnění dopravy v centru města. Pro materiál, který počítal například s vytvořením sítě pěších zón v historickém středu i novou organizací dopravy, hlasovali jen dva radní z devíti. Náměstek primátora Petr Rund (ODS), který koncepci předložil, ji přesto chce dát 5. září k projednání zastupitelům. Řekl to novinářům.


"Část rady nehlasovala proti, nýbrž se zdržela, tudíž na to nemá názor. Aby byl jasný názor, dám to do zastupitelstva. To jako nejvyšší orgán musí rozhodnout, jestli touto cestou ano, nebo ne,"
řekl ČTK Rund.

Materiál obsahuje dlouhodobou vizi změn, které chce město provést do několika let. Cílem reorganizace dopravy v centru je přilákat nové obyvatele, zklidnit i oživit náměstí a rozšířit nabídku obchodů a služeb. Nejzásadnější navrhovaná změna počítá s tím, že západní strana náměstí bude do budoucna i s částí Dominikánské až k lávce přes Mži zónou bez aut.

"Osobně a dlouhodobě považuji zklidnění centra za významnou prioritu a rozšíření počtu pěších zón, ale i organizace dopravy by se rozhodně měla uskutečnit," řekl novinářům primátor Martin Baxa (ODS), který spolu s Rundem pro materiál zvedl ruku. Připustil, že po dnešku bude nutné hledat kompromisní řešení.

Podle dalšího radního, náměstka primátora Miloslava Šimáka (ČSSD), se nedá říci, že by byl ve věci "totální rozpor". Materiál ale podle jeho vyjádření zachází dost daleko, například vytvoření sítě pěších zón podmiňují další investice, jako je například napojení pomocí lávky atd.

"Chce to v klidu promyslet," uvedl náměstek a radní Martin Zrzavecký (ČSSD). Podle něj navíc Plzeň čeká klíčový rok 2015, kdy se stane Evropským hlavním městem kultury, v tu dobu by mělo být město bez výkopů a zásadních omezení.

Video o budoucnosti náměstí a jeho okolí už je dva měsíce na městských stránkách a na YouTube, podle Runda občané změny zatím vítají.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz