Nejzelenější budova pražského BB centra

Nejzelenější budova pražského BB centra

(6. 9. 2016) Budova DELTA soutěží o Stavbu roku.

   
 
 
 
 

Nejzelenější budova pražského BB centra

Budova DELTA je největší a zároveň nejzelenější budovou multifunkčního a administrativního komplexu BB Centrum. Obstojí stavba s výrazným architektonickým členěním, jež dalo v pražské Michli vzniknout unikátním kancelářským prostorám?

Největší a nejzelenější přírůstek multifunkčního areálu BB Centrum na Praze 4 a zároveň největší kancelářská budova postavená v roce 2015 zaujme výraznou architekturou podle návrhu Aulík Fišer Architekti, s.r.o., vhodně doplňující okolní urbanismus. Budova se skládá ze dvou hlavních objektů – DELTA I A DELTA II, které jsou v půdorysné stopě pravidelného tvaru představující spojená písmena H. Jejich jednotlivá křídla se kónicky rozevírají pro zajištění lepšího přístupu světla do středu dispozic. Půdorysná struktura čtyř „žeber“ umožňuje propojení obou budov lávkou v každém podlaží. Objekt se šesti podzemními a osmi nadzemními podlažími dal vzniknout unikátní kancelářské ploše téměř 4 600 m2 v jednom patře pro jednoho nájemce.

Další přihlášené stavby do soutěže najdete na www.stavbaroku.cz.
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz