Nemísta měst

Nemísta měst

(6. 11. 2019) Křest knihy Anny Beaty Háblové v CAMP

 
 
 
 

Nemísta měst

KDY: 8. listopadu 2019, 18:30 hod
KDE: CAMP - Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 51, Praha 2

Opomíjené, pomíjivé a míjené prostory měst, to zkoumá nová kniha Anny Beaty Háblové. Některá nemísta vznikají nekoncepční výstavbou, jiná jen tím, že chybí důvod k zastavení. Některá nás dráždí a odrazují, v jiných nacházíme únik před předvídatelností veřejného prostoru. Povídková „zastavení“, uvozující esejistické kapitoly, umožňují nahlédnout na problematiku v rozšířené perspektivě. Rob se zabydlí v nevyužívaném prostoru železničního křížení na periferii Londýna. Chang opustí tradiční rolničení a začne třídit plasty, s jejichž špínou a zápachem žije v důvěrné blízkosti. Pro Ramiho je uprchlický tábor vězením s unavenou nadějí na útěk. Ale je zde i řada dalších, pro které je potřeba vztahu s místem zásadní. Skrze místo, jeho historii a charakter totiž objevujeme to, čemu se říká domov, „naše místo“ ve světě.

Knihu pokřtí Petr Zeman ze spolku Prázdné Domy, hosté večera budou prof. Petr Kratochvíl a bubeník František.

Kniha vychází v Nakladatelství Host.

podle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.