Neviditelný domek

Neviditelný domek

(3. 3. 2021) ARCHTEAM

   
 
 
 
 

Neviditelný domek

Stavba se nachází uprostřed zástavby rodinných domů, situována byla tak, že se všechny obytné místnosti velkými okny otevírají do zahrady. Dům je malý, kompaktní, přízemní a z ulice téměř neviditelný.


Jeho jednoduchou nízkou hmotu lemuje mírná pultová střecha s šedou PVC krytinou, ve štítech staženou až k zemi. Přesazení střechy v průčelích, která jsou obložena tmavě šedými fasádními deskami, vytváří krytí terasy a vstupu. V domě jsou dva byty – byt velikosti 2+kk a pronajímatelná garsonka.
 
Konstrukce domu je montovaná ze sendvičových panelů na bázi dřeva. Díky kvalitnímu zateplení obvodového pláště je stavba energeticky úsporná. Vytápí se elektrickými přímotopy, doplňkovým zdrojem tepla jsou krbová kamna.

Autorská zpráva

Autor: ARCHTEAM - Ing. arch. Milan Rak, Ph.D.
Zastavěná plocha: 128 m2
Obestavěný prostor: 396,5 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2011

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz